Na ochutnávkách Budvaru se vypilo dva a půl tisíce litrů cideru

Relax
17. 9. 2013 10:57
Stolek Somersby.
Stolek Somersby.

V letních měsících jste se mohli v obchodech setkat s ochutnávkami cideru Somersby, který do Čech z Dánska dováží Budějovický Budvar. Vypilo se ho více, než byste čekali. efekt akce podpořil atraktivní stojan.

Promostolky připomínající dubový sud s jabloní přilákaly k ochutnání zhruba devět tisíc lidí, uvádí firma DAGO, která stolek vyrobila a navrhla. Hlavním cílem kampaně bylo najít netradiční prvek, který přiměje zákazníky k ochutnání a následnému nákupu, a zároveň představit zákazníkům hlavní atributy značky Sommersby: přírodní, poctivý, farmářský styl.

Dalším lákadlem byl iPhone 5, o který se na prodejnách soutěžilo. "Ochutnávky patří mezi velmi časté marketingové nástroje a nezřídka se stává, že se zákazník potká během nákupu s více promotýmy. Bylo proto potřeba ochutnávku Sommersby odlišit i jinak než jen originálním promostolkem," uvádí Daniel Jesenský z firmy Dago.

"Ačkoli se nápoje Sommersby ve dvou příchutích prodávají prvním rokem, kampaň byla velice pozitivní a měla vliv na zvýšení prodejů. Budeme ji opakovat," říká Josef Kroulík, Off-trade Communication Manager Budějovického Budvaru.

Stolek Somersby.

Autor: Jan PateraFoto: Dago

Další čtení

Adventní kalendář #11: K2 Královna hor

Relax
11. 12. 2025

Vánoční dárky, co potěší jak vaše blízké, tak prodávající

Relax
9. 12. 2025

Nové vydání časopisu Instinkt č. 1/2026: Nejnovější rozhovory, příběhy a témata čekají na vás

Relax
11. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV