Němci dávají Britům na zadek. Tesco je v krizi, zatímco Aldi a Lidl se usmívají

Relax
21. 7. 2014 12:25
bez popisku 650274
bez popisku 650274

Tesco dostává na britském trhu ukrutný nářez od německých maloobchodních sítí. A výsledek? Odvolaný ředitel a vize, že jednou bude lépe.

Německé Aldi dává zabrat britskému obchodnímu řetězci Tesco. Podobně jako v Čechách, kde se vedení Tesca není schopné rozhodnout, zda chce být spíše klasickým obchodem nebo discontem, tak i ve Velké Británii dostává Tesco nářez od německých discontů.

Dnes Tesco oznámilo, že ve vedení tohoto řetězce musí skončit jeho dosavadní ředitel Philip Clarke, a to především proto, že ani jemu se nedaří odvrátit negativní vývoj této obchodní sítě. V oficiální zprávě se říká, že Philip Clarke dal za pravdu dozorčí radě v tom, že do vedení musí přijít někdo, kdo přinese nové nápady a přístup. Tím novým, který vstupuje do jámy lvové, je Dave Lewis, bývalý ředitel Unileveru.

Rozhodnutí Tesca je víceméně logické. Na britském trhu se až doposud obchodní řetězce jako Wal-Mart, Sainsbury, Morrisson nebo Tesco celkem snadno vymlouvaly na krizi. Jenomže to je dnes těžké. Aldi totiž stejně jako Lidl již několik měsíců za sebou hlásí, že se jim na tomto trhu daří, což je v ostrém kontrastu vůči Tescu, které zažilo nejhorší kvartální výsledky za posledních 40 let.

Další čtení

Kompletní obnova střechy krok za krokem od krytiny po okapy

Relax
22. 6. 2026
ilustrační obrázek

Nová kapitola chovu rysů v Jihlavě: Zoo doufá v první koťata už příští rok

Relax
22. 6. 2026
ilustrační obrázek

Zázrak z Liberce: Obří leknín mění barvu z bílé na růžovou a láká noční návštěvníky

Relax
19. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ