Spojit se může Ahold se Sparem i Electro World s Nay, rozhodl úřad

Relax
27. 6. 2014 12:07
Spar
Spar

Antimonopolní úřad (ÚOHS) dnes a včera povolil dvě velké české retailové fúze: Ahold smí přebrat prodejny Spar a slovenský Nay české prodejny Electro World. Rozhodnutí zatím nenabyla právní moci.

Fúzi Aholdu a Sparu ale musí předcházet podmínka, že ve čtyřech městech, kde by společný tržní podíl výrazně přesahoval 40 %, se část prodejen odprodá. O jaké čtyři lokality se jedná, mluvčí společnosti Ahold ČR Judita Urbánková zatím nemohla přiblížit: "Bude to komunikovat antimonopolní úřad v době, kdy rozhodnutí nabyde právní moci," řekla MSM. To by mělo být zhruba za 15 dní. 

Fúze se týká nejen společnosti Spar ČOS, která provozuje 14 supermarketů Spar a 36 hypermarketů Interspar, ale také společnosti Imobilia, která pronajímá nemovitosti a poskytuje komerční služby především Sparu.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže také rozhodl, že spojit se může také český Electro World se slovenským řetězcem Nay, který v ČR působí prostřednictvím své dceřinné společnosti Net Sales a jejího e-shopu panea.cz.

Autor: Klára ČikarováFoto: Spar ČOS

Další čtení

Triola Styling Day - den, kdy se necháte rozmazlovat

Relax
22. 10. 2025

Nové vydání magazínu INTERVIEW č. 11/2025: Sto stran rozhovorů pro lidi, kteří nezapomněli číst

Relax
22. 10. 2025

Kapsle, nebo čerstvě namletá zrna? Kompaktní kávovar Sencor vykouzlí skvělou kávu z obojího

Relax
17. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ