Unikátní designová edice Fruttimo Aquila míří na pulty obchodů

Relax
15. 8. 2018 15:01
bez popisku 1063317
bez popisku 1063317

V loňském roce vyhlásila organizace CZECHDESIGN.CZ designérskou soutěž o vytvoření návrhu etikety pro limitovanou edici prémiových nápojů Fruttimo. Z celkem 160 přijatých návrhů se nyní čtyři nejlepší dostanou ke spotřebitelům.

Zadáním soutěže pro výtvarníky a designéry, která probíhala v dubnu a květnu loňského roku, bylo vytvořit návrh nové originální etikety pro limitovanou edici Fruttima. Etiketa má především evokovat spojení prémiových džusů Granini a pramenité vody Aquila. Z celkem 160 originálních návrhů pak odborná porota složená mimo jiné z ilustrátora Lukáše Tomka, grafika Štěpána Holiče i autora designu lahve Marka Mikovce vybrala 10 nejlepších. Z nich následně vzešly 4 finálové návrhy, které nyní zdobí láhve Fruttima. Každá z vítězných designérek dostala za úkol zpracovat svůj návrh pro jednu z příchutí. V obchodech si tak nyní spotřebitelé mohou vybrat z těchto variant: příchuť jablko - Ilona Horníčková, příchuť pomeranč - Ieva Ozola, příchuť multi - Yana Gurskaya a příchuť pomeranč & grep - Maria Makeeva.

"Z limitované edice Fruttimo Aquila máme velikou radost. První průzkumy ukazují, že spotřebitelé v naší cílové skupině vnímají nové etikety i zapojení mladých designérů velice pozitivně. Zajímavý design etiket navíc zvýší vizibilitu našich produktů v obchodech a podpoří rozlišení jednotlivých příchutí," říká Petra Hrabčíková, brand manažerka značky Aquila.

Fruttimo Aquila je spojením prémiových džusů Granini a pramenité vody Aquila v příchutích Jablko, Pomeranč, Multi a Pomeranč & grep. Samozřejmostí je nulový obsah barviv a konzervantů. Díky pramenité vodě Aquila je Fruttimo Aquila odlehčenou verzí džusu.

Fruttimo zaujme stylovou originální lahví navrženou designérem Markem Mikovcem. Ta byla odbornou porotou soutěže World Beverage Innovation Awards v celosvětové konkurenci oceněna jako Nejlepší PET lahev roku 2015. Tvar lahve symbolizuje čerstvě okrájené ovoce, čímž upozorňuje na svůj jedinečný obsah.

Limitovaná edice s sebou přináší spotřebitelům další výhody. V měsíci srpnu bude Fruttimo Aquila v litrové lahvi k dostání ve vybraných obchodech za akční cenu 19, 90 Kč. Na Instagramu probíhá soutěž o designové ceny či zásobu Fruttima na celý měsíc zdarma.

Autor: - red -Foto: archiv

Další čtení

Václav Berka: Pivo v hospodě má chutnat tak, jak ho sládek uvařil

Relax
3. 7. 2025
1/2025 INTERVIEW

Kateřina Adamcová: Umění spojit estetiku se zdravím a přirozenou krásou

Relax
2. 7. 2025
1/2025 INTERVIEW

Ideální tipy na cesty

Relax
4. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ