Facebook se koukne, co dělají lidé s myší. Data zanalyzuje

Relax
6. 11. 2013 17:58
Facebook testuje technologii pro snímání ukazatele myši.
Facebook testuje technologii pro snímání ukazatele myši.

Facebook připravuje rozsáhlé sledování kurzoru myši. Tedy, kde se myš zastaví, u čeho uživatelé setrvávají, po kolikátém přejetí na odkaz kliknou nebo naopak čeho si vůbec ani nevšimnou. Cílem je samozřejmě reklama.

Podle šéfa analytiků Facebooku Kena Rudina je cílem shromažďovat a následně analyzovat data nejen o vlastnostech uživatele, ale i o jeho chování. Novinka má především měřit, jak dlouho zůstane uživatel nad jakým odkazem a v jaké části stránky se myš pohybuje nejčastěji. Facebook by prý podle těchto dat mohl zdokonalit své služby, ale také především zvýšit efektivitu reklamy. 

Facebook není první, kdo sleduje uživatele na podobné úrovni. Například fotobanka Shutterstock zaznamenává již delší dobu doslova každý pohyb myší.

Podle vyjádření šéfa analytiky Facebooku půjde o testovací provoz a není jisté, zda bude nasazen na všechny uživatele. Výsledky testování by měly být k dispozici za několik týdnů. Zatím není ani jasné, kdy a jak novinku pro sledování interakce uživatelů s obsahem na stránce Facebook případně zavede, jedná se prý ale o otázku měsíců.

Autor: - zah -Foto: archiv

Další čtení

ilustrační obrázek

Zazdila se v kmeni a vyvedla mladé. Olomoucká zoo slaví vzácný odchov zoborožců

Relax
18. 8. 2026
Květina Osa pulchra v Brooklynské botanické zahradě

Botanická zahrada v Troji vystavuje vzácnou rostlinu Osa pulchra, poprvé má větší množství květů

Relax
17. 8. 2026
Rozsáhlá sbírka skla, která obsahuje tisíce kusů a kterou má majitel Panství Velichov Milan Talský v bývalé sušárně ovoce a v pískovcových podzemních chodbách.

Z odloženého skla u popelnic vznikla obří sbírka v Českém středohoří

Relax
16. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ