Facebook zavádí cenzuru, omezuje videa a fotografie

Relax
17. 1. 2015 08:26
Facebook omezuje videa a fotografie zobrazující násilí (ilustrační foto).
Facebook omezuje videa a fotografie zobrazující násilí (ilustrační foto).

Obsah, který největší sociální síť vyhodnotí jako potenciálně závadný, se na Facebooku nově zobrazí či spustí až poté, co uživatelé zhlédnou varování a ujistí, že jim je více než osmnáct let.

Největší světová sociální síť výrazně omezuje videoklipy a fotografie, které ukazují hrubé násilí. Varování znemožňuje, aby se taková videa a snímky začaly automaticky přehrávat a ukazovat, jako je tomu u jiných záznamů. Příspěvky opatřené varováním je tak nutné zvlášť prokliknout. 

Facebook výrazně mění svůj přístup. Ještě na podzim 2013 totiž vedení americké společnosti vyvolalo pozdvižení, když oznámilo, že nebude cenzurovat brutální videa, na nichž bylo zachyceno například uřezávání hlav zaživa. Nyní prý Facebook zpřísňuje pravidla sdílení textů, obrázků a videí na základě tlaku vlastních poradců.

Jedno z prvních varování se nyní objevilo u videozáznamu, na němž terorista při útoku na redakci satirického listu Charlie Hebdo minulý týden v Paříži zastřelil z blízkosti policistu ležícího na zemi. 

Další čtení

Pavel Vacek: Kapr je jednička, sváteční polévky střídáme

Relax
22. 12. 2025
ilustrační foto

Přesně v 16:03 začíná zimní slunovrat. Dny se konečně začnou prodlužovat

Relax
21. 12. 2025

Adventní kalendář #24: Nezisková organizace Borůvka Praha

Relax
24. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV