Google vytvořil divizi pro virtuální realitu

Relax
13. 1. 2016 09:09
Společnost Google vytvořila divizi pro počítačovou virtuální realitu.
Společnost Google vytvořila divizi pro počítačovou virtuální realitu.

Americká technologická společnost Google vytvořila divizi pro počítačovou virtuální realitu. Do jejího čela postavila dosavadního viceprezidenta pro řízení produktů Claye Bavora, sdělil mluvčí Googlu Joshua Cruz.

Virtuální realita je technologie umožňující uživateli interagovat se simulovaným prostředím. Technologie virtuální reality vytvářejí iluzi skutečného světa nebo fiktivního světa počítačových her.

Google již s virtuální realitou flirtoval, plně se ale do tohoto oboru zatím nepustil. Loni v květnu firma oznámila spolupráci s výrobcem sportovních kamer GoPro s cílem vyvinout vidění schopné obsáhnout 360 stupňů. V listopadu pak společnost uvedla, že její videoservis YouTube podporuje přehrávání videí využívajících virtuální realitu.

Bavor podle svého profilu na síti LinkedIn řídil tým zodpovědný za klíčové aplikace, jako je Gmail, Google Drive nebo Google Docs. Tuto funkci po něm převezme viceprezidentka firmy Diane Greeneová, informovala webová stránka Re/code.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Hotel Borovica

Magické Vysoké Tatry o Velikonocích odhalí své poklady. Vyzkoušejte skvělý tip na blížící se svátky

Relax
2. 4. 2026
Úložný box pomůže udržet na zahradě pořádek.

Jak vybavit terasu či zahradu, aby vám dělaly radost?

Relax
20. 5. 2020
ilustrační obrázek

Vzácný přírůstek: v Olomouci přišla na svět trojčata ohroženého levharta

Relax
31. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ