Kalamáry s <span>česnekem a petrželí</span>

Relax
6. 1. 2010 12:45
Kalamáry s česnekem.
Kalamáry s česnekem.

Kalamáry s česnekem.Potřebujete po Vánocích svůj jídelníček trochu odlehčit? Zkuste kalamáry, které jsou běžně k dostání, jejich příprava je jednoduchá. S česnekem a petrželí jsem je ochutnala u Alexandra Deona, majitele restaurace L'ardoise na Vinohradech, od kterého mám i recept. A nezapomeňte na skleničku dobrého bílého vína.

Suroviny:


500 g kalamárů
10 cl olivového oleje
80 g másla
4 stroužky česneku
petržel nasekaná najemno
špetka soli

Postup přípravy:

Čerstvé kalamáry nakrájejte na malé kousky, vhoďte na rozehřátý olivový olej a orestujte. Přidejte stroužky česneku, které předtím dlaní rozmáčkněte, pak velmi krátce (asi dvě
minuty) restujte i s kalamáry.

Přidejte máslo, které zjemní chuť, a nakonec nasekanou petržel. Na závěr stroužky česneku vyjměte. Podávejte s opečenou bagetou, tousty nebo pečivem, které máte rádi.

Foto: Vladimír Simer

Další čtení

Rok kreativity završila společná limitovaná edice a její představení na akci Sensorium Worlds v Miláně

IQOS x SELETTI: Rok kreativity završila společná limitovaná edice a její představení na akci Sensorium Worlds v Miláně

Relax
29. 10. 2025

Soutěž o horkovzdušnou fritézu od Sencoru

Relax
27. 10. 2025

Z vandalismu umění. Jak senegalský malíř proměnil ulice Guineje v galerii?

Relax
25. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ