VIDEO: Oblečeným vstup zakázán! Restaurace v Paříži láká nudisty

Relax
23. 11. 2017 15:15
Nudistická restaurace.
Nudistická restaurace.

Do pařížské restaurace O'Naturel musíte přijít zcela nazí, není zde povoleno oblečení. Nudistická restaurace v hlavním městě Francie láká své první návštěvníky od listopadu. Informaci přinesl server bbc.com.

Okna jsou zatemněna tak, aby se nikdo nemohl dívat dovnitř a pozorovat nudisty během jídla. Před návštěvou musíte také odložit svůj mobilní telefon, aby nedocházelo k pořizování nevhodných snímků. "Nudismus by neměl být záležitostí jenom léta. Právě proto jsme chtěli nabídnout něco, co se dá dělat po celý rok," říká Mike Saada, zakladatel netradiční restaurace. Na rozdíl od zákazníků musí obsluha nosit oblečení, protože to vyžaduje francouzský zákon.

"Jsme v centru Paříže, je deset hodin večer a my sedíme v restauraci úplně nazí," říká Yves Leclerc. "Nejprve jsem pochybovala, ale pak si řekla, proč ne. Je to skvělé," říká jedna z návštěvnic Dominique Legrandová. Potahy na židlích jsou samozřejmě po každém strávníkovi vyměněny. "Součástí naší práce je, aby si tohle zařízení zachovalo respekt. Nechceme, aby navenek vzbuzovalo pohoršení jenom proto, že si někdo spojí nudismus se sexualitou," dodává majitel a společník Stephane Saada.

Autor: -jan- Foto: , Youtube

Další čtení

ilustrační obrázek

Evoluce v přímém přenosu: Tropičtí motýli zaplní skleník v Troji

Relax
3. 3. 2026
ilustrační obrázek

Kakapo soví: Nelétavý papoušek, který se vrací z pokraje vyhynutí

Relax
Aktualizováno: 28. 2. 2026 11:07

Zima jde do finále! Užijte si nejlepší après-ski sezóny s VELO

Relax
26. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ