Z plzeňského muzea piva do podzemního labyrintu
11.05.2009 16:57

Návštěvníky čekaly kromě tradičních prohlídek muzea a podzemí také soutěže, šermířská a divadelní představení a ukázky řemesel, jako je například bednářství, řekla Markéta Formanová z Plzeňského Prazdroje.
Pivovarské muzeum i historické podzemí, jehož 19 kilometrů chodeb protkává centrum Plzně, patří k turistickým lákadlům města. Až dosud mělo podzemí samostatný vchod. Od nynějška se do zpřístupněného necelého kilometru podzemního labyrintu bude vcházet právě z muzea. "Podzemí souvisí s pivovarnictvími i obsahově, neboť jedna z jeho funkcí bylo kvašení piva v právovárečných domech," vysvětlila Formanová.
Muzeum dokumentuje historii piva od jeho prapočátků přípravy a konzumace u starověkých civilizací Mezopotámie a Egypta, u evropských kultur Řeků, Římanů, Germánů, Keltů a Slovanů. Popisuje vývoj českého pivovarnictví a souvisejících řemesel a technologií. "Z hlediska pojetí a šíře expozice jde o světový unikát," tvrdí Formanová. Ročně muzeum navštíví 40.000 lidí z celého světa.

Foto: www.prazdroj.cz
Diskuse
Diskuze u článků starších půl roku z důvodu neaktuálnosti již nezobrazujeme. Vaše redakce.