Zvítězil v pojídání taštiček. A zemřel

Relax
22. 9. 2011 16:33
Soutěž v pojídání vareniků (na snímku) se stala účastníkovi osudnou.
Soutěž v pojídání vareniků (na snímku) se stala účastníkovi osudnou.

Sedmasedmdesátiletý důchodce Ivan Mendel se v západoukrajinském městečku Tokmak stal vítězem soutěže v rychlosti pojídání vareniků. Deset těstovinových taštiček plněných bramborami dokázal spořádat za půl minuty.

Z ocenění, kterým byl krajáč smetany, se však dlouho netěšil. Krátce po vítězné soutěži se mu udělalo zle a zemřel. Lékaři konstatovali, že starý pán přecenil kapacitu svého organismu a částí nerozžvýkaného pokrmu se zadusil. Policie analyzovala vzorky vareniků a případ odložila, protože neodhalila žádné pochybení. Doporučila jen organizátorům, aby napříště v soutěži stanovili věkovou hranici.

Vareniky jsou považovány za ukrajinské národní jídlo. Taštičky bývají plněné mletým masem, houbami, zelím či bramborami, případně ve sladké verzi višněmi nebo marmeládou.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

ilustrační obrázek

Registrované partnerství: Dvě dekády hledání cesty k rovnosti

Relax
29. 6. 2026
ilustrační obrázek

Baťův kanál láká desetitisíce návštěvníků. Jak se za 25 let proměnil?

Relax
28. 6. 2026
Festival starých růží na zámku Nebílovy u Plzně.

Desetitisíce květů růží rozzářily celou škálou barev zámek Nebílovy poblíž Plzně

Relax
27. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ