
Architekti, kteří na brněnském veletrhu bydlení Mobitex představili čtyři rozdílné návrhy pokojíčků, se ale shodují v tom, že děti mohou s pokojem růst a postupně jej přetvářet.
"Rodiče často při zařizování nového bydlení investují statisíce do vybavení kuchyně a reprezentativních prostor v obývacím pokoji a na zázemí pro děti se trochu zapomíná. Přitom pokud zvolí neutrální a nadčasový design úložného nábytku, psacího stolu a postele, může se pokoj díky vymalování stěn a dekoracím snadno přizpůsobit potřebám rostoucího dítěte," řekla Lucie Barešová z interiérového studia In2, která společně s kolegyní Halkou Maršálkovou vytvořila jeden ze čtyř návrhů dětského pokoje.
Chybět by nemělo světlo a barvy

Dětský pokoj je podle Barešové také často využíván pro skladování málo používaných věcí. "Lidé mají tendenci zaměřovat se na obývací pokoj, aby byl co nejhezčí, a třeba lyže nebo sezónní oblečení ukládají do dětského pokoje. Ten je chápán jako méně důležitý," dodala Barešová.
Nejdražší jsou světla a sedačky

Design v nábytku je v Česku stále velmi drahou záležitostí. Cena za vybavení dětských pokojů navržených v rámci veletržního projektu 4x30 se pohybuje často nad hranicí 200 tisíc korun. Základní vybavení nábytkem lze ale pořídit za třetinovou cenu, nejdražší jsou stylové doplňky jako sedačky, přepážky a osvětlení.
Foto: ČTK, Profimedia