<span>Grand Prix Mobitex</span> získaly kuchyně Koryna a nábytek OVO

Relax
20. 3. 2009 08:35
Sedací nábytek OVO od firmy Vespera.
Sedací nábytek OVO od firmy Vespera.
Sedací nábytek OVO od firmy Vespera.Hlavní cenu brněnského veletrhu bydlení - Grand Prix Mobitex letos získala kuchyňská sestava ON 2 od výrobce nábytku Koryna a koncept sedacího nábytku OVO od společnosti Vespera. Za dlouhodobé využití průmyslového designu získala zvláštní cenu společnost Tescoma, řekla řekla mluvčí veletrhu Mobitex Dagmar Mikulicová.

Minikuchyni ON 2, která zvítězila v kategorii nejlepší progresivní design, navrhnul pro firmu Koryna designér Ondřej Karpáč. Odborná porota u ní ocenila především nový přístup k řešení prostoru kuchyně ve stísněném interiéru.

V kategorii progresivní technologie či materiál získala první místo firma Vespera za svůj koncept sedací soupravy OVO. Jde o novou technologii výroby konstrukce sedací soupravy z překližky vymodelované do tvaru vaječné skořápky.

Ve studentské části soutěže o nejlepší progresivní design letos uspěli studenti VŠVU z Bratislavy se svojí kolekcí barových židlí a svítidel. V kategorii progresivní technologie pak porotu oslovila nejvíce sada kuchyňských spotřebičů od Venduly Petrové z brněnského Vysokého učení technického.

V expozici Designstory v pavilonu A1 mají studenti odborných škol každoročně šanci prezentovat se před zástupci firem z nábytkářského průmyslu. Zvýrazněnými tématy letošního sedmého ročníku projektu jsou kancelář, kuchyně a stolování. Veletrh Mobiotex začal na brněnském výstavišti ve středu a potrvá do neděle.

Visualizace: Vespera
Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Jihlavská zoo má opět žirafu a ještě čeká další dvě, výběh byl prázdný týden

Relax
10. 7. 2025

Anna Hanuš Kuchařová: Někdy cítím skoro až stav beztíže

Relax
11. 7. 2025
3/2025 INTERVIEW

Nové vydání časopisu Instinkt č. 8/2025: Nejnovější rozhovory, příběhy a témata čekají na vás

Relax
10. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ