Těšíte se na Velikonoce? Máte už všechno nachystané? Koupili jste vajíčka, pánové pletou pomlázku a zbývá už jen vyzdobit byt? Pokud si potrpíte na typický velikonoční dekor, máme pro vás inspiraci v podobě stylově prostřeného stolu přímo od designérky Kika Nábytek Dagmar Christovové. Podívejte se, jak krásně může vypadat slavnostně prostřený stůl!
Jak si díky tradiční velikonoční dekoraci zpříjemnit nadcházející svátky jara a ještě se "blýsknout" před rodinou? Celkem jednoduše, pomůžeme vám vykouzlit rozmanitou velikonoční výzdobu na poslední chvíli snadno a rychle.
Místo běžného ubrusu, protáhněte středem stolu ozdobný běhoun například v zelenkavém nebo žlutém odstínu. Dál můžeme stůl ozdobit kyticí jarních tulipánů a miskou s vajíčky. Jako velikonoční dekorace dobře poslouží dřevěný zajíček, barevné svíčky nebo originální kraslice. Vzniklé zátiší vytvoří spolu s porcelánovým servisem dokonalý celek, na nějž je radost pohledět.
Pro vaše rodinné koledníky si ráno přichystejte nadílku v podobě bohaté snídaně. Příjemnou atmosféru vykouzlí praktické prostírání s trsem dekorační trávy a pestrobarevnými ubrousky. Snídaňovou tabuli oživíte také dekoračními košíčky, do kterých můžete vložit vajíčka natvrdo, anebo drobné bonbónky a čokoládky pro nejmenší.
Pokud se pustíte do barvení vajíček, můžete využít první jarní rostlinky. Natrhané lístky nebo květy přitisknete k vajíčku a přichyťte gázou, pak už jen stačí ponořit vajíčka do barvy nebo je uvařit v cibulových slupkách. Fantazii se meze nekladou. Buďte originální a uvidíte, že tím sobě i celé rodině uděláte radost.
Pokud byste ještě na poslední chvíli potřebovali něco dokoupit nebo se inspirovat vkusně odekorovaným stolem s velikonoční tématikou, navštivte obchodní domy kika v Praze Letňanech, Čestlicích, Brně, Ostravě, Olomouci, Plzni nebo Liberci, kde vám odborníci rádi poradí a vyjdou ve všem vstříc.