Nejdelší visutý most na světě byl otevřen v pondělí ve východní Číně. Komunikace dlouhá přes jeden kilometr spojuje břehy řeky Jang-c'-ťiang. Most Sutong, který mezi pobřežními pylony měří 1088 metrů, byl mezi obcemi Su-čou a Nan-tchung otevřen po měsíc trvajících testech. Dosavadní rekord v délce volně zavěšeného mostu držel japonský Tatara s 890 metry.
Šestiproudá silnice má přispět k ekonomickému rozvoji regionu a také zkrátit cestu mezi Šanghají a Nan-tchungem ze čtyř na jedinou hodinu, zdůraznil čínský tisk.
Hned první den provozu přes most projelo téměř 30 000 vozidel. Most, který leží víc jak 100 kilometrů od ústí řeky do moře, umožňuje také spojení silničních sítí na obou březích toku. Třetí místo v délce visutého mostu nyní drží Francie - most dlouhý 856 metrů se klene přes ústí řeky Seiny v Normandii a spojuje Le Havre s Honfleurem.
Foto: www.roadtraffic-technology.com, archiv










