Na Černé hoře se rozjel první <span>lyžařský vlek</span>

Relax
5. 12. 2009 11:37
Pro lyžaře se rozjel první vlek (ilustrační foto).
Pro lyžaře se rozjel první vlek (ilustrační foto).

První vlek se letos rozjel na Černé hoře (ilustrační foto).Na Černé hoře u Janských Lázní se v sobotu rozjel lyžařský vlek. Černá hora je tak jediné místo v Krkonoších a zřejmě i v celém Česku, kde se dá lyžovat. Na 300 metrů dlouhé sjezdovce Anděl leží 15 až 20 centimetrů technického sněhu. Během první hodiny provozu na Černou horu dorazilo asi 40 lyžařů.

Vlek bude v provozu i v neděli. Pokud bude zájem lyžařů a nepřijde obleva, chtěli by jej vlekaři udržet v chodu i ve všední dny příštího týdne. "Zejména budeme chtít dál uměle zasněžovat a plochu sjezdovky rozšířit," řekl šéf černohorského areálu Petr Hynek.
V sobotu ráno byly na Černé hoře minus tři stupně Celsia, což umožňovalo umělé zasněžování.

Pro lyžaře se rozjel první vlek (ilustrační foto).K vleku Anděl se lyžaři dostanou kabinovou lanovkou na Černou horu. Lyžování je za jednotnou cenu 250 korun za den a v ceně je zahrnut i výjezd a sjezd kabinovou lanovkou.

Začátek letošní lyžařské sezony v Krkonoších kvůli teplému počasí proti průměru minulých let nabral několikatýdenní zpoždění. Například loni se prakticky ve všech krkonošských střediscích lyžovalo již na konci listopadu. V provozu tehdy byly i vleky v Orlických horách.
Letos mohli v Krkonoších první nadšenci lyžovat na jednom vleku na Černé hoře o víkendu 17. a 18. října po mimořádně silném sněžení v polovině října, kdy napadl na hřebenech Krkonoš téměř metr sněhu. Kvůli vysokým teplotám však sníh postupně zcela roztál.

Ilustrační foto: Tomáš Nosil, Karel Šanda

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Jihlavská zoo má opět žirafu a ještě čeká další dvě, výběh byl prázdný týden

Relax
10. 7. 2025

Nové vydání časopisu Instinkt č. 8/2025: Nejnovější rozhovory, příběhy a témata čekají na vás

Relax
10. 7. 2025

Soňa Klepek: Jonášová Ve víru spotřeby

Relax
9. 7. 2025
1/2025 INTERVIEW

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ