Všichni jsme příbuzní
Posvátná místa i tajemné příběhy. Výstava o indiánech
13.02.2014 16:25 Původní zpráva
Kde jsou posvátná místa kmene Černonožců, jaké byly indiánské hračky či které příběhy si předávali "rudokožci" z pokolení na pokolení. To vše se dozvědí návštěvníci doprovodných programů zlínské výstavy Všichni jsme příbuzní. Zatímco dnes jsou v centru pozornosti obyčeje indiánů jihozápadní Kanady, 21. února proběhne večer s tradiční hudbou severoamerických indiánů.
Výstava v muzeum ve Zlíně o životě severoamerických indiánů a o tom, jak jejich kultura ovlivnila životy některých lidí ve střední Evropě, začala v lednu. K vidění jsou na ní předměty, které lidé vyrábějí po vzoru Indiánů, i fotografie z různých akcí, například táboření nebo tanečních slavností. "Součástí expozice jsou ukázky oděvů, šperků, čelenek i vybavení napodobující život indiánů," říká kurátorka výstavy Petra Hanáková.
Návštěvníci si mohou prohlédnout i tradiční domorodé obydlí indiánů, zachyceny jsou příběhy a myšlenky původních obyvatel USA a Kanady. Výstavní předměty zapůjčila muzeu
komunita lidí zajímajících se o indiánskou kulturu ve svém volném čase. "Velmi bohatý program připravujeme na jarní prázdniny. Děti se mohou těšit například na dílnu, v níž si vyrobí tradiční indiánskou hračku nebo výstavu a další aktivity užijí se svými prarodiči," sdělila on-line deníku TÝDEN.CZ kurátorka Hanáková.
Vstupné na doprovodné akce bývá většinou 30 korun, dětské dvacku. 5. 3. na akci Dílna k výstavě - výroba želvy si děti domů odnesou i vlastnoručně vytvořenou tradiční indiánskou hračku. Vstupné tentokrát bude 35 korun a pořadatelé dopředu doporučují rezervace.
Diskuse
Diskuze u článků starších půl roku z důvodu neaktuálnosti již nezobrazujeme. Vaše redakce.