Praha má nové <span>cyklopruhy</span>

Relax
13. 9. 2008 08:00
bez popisku 94404
bez popisku 94404
Od tohoto víkendu můžou cyklisté v pražské čtvrti Vršovice využívat nově vyznačených pruhů, které budou sloužit výhradně jim. Informoval o tom mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Tomáš Mrázek. V současné době TSK jejich značení dokončuje.

Cyklopruhy povedou v obou směrech od křižovatky ulic Otakarova a Bělehradská v blízkosti Divadla Na Fidlovačce, dále Vršovickou ulicí až ke křížení ulic V Olšinách a Pod Rapidem. Tříkilometrový úsek je v některých místech veden podél parkujících automobilů. "Řidiči by proto měli při parkování a následném opouštění vozidla dát cyklistům přednost," poznamenal Mrázek.

S cyklopruhy se mohou Pražané setkat také na Štefánikově mostě, na Rohanském nábřeží či v Chotkově ulici. Letos by mělo v hlavním městě vzniknout celkem přes 18 kilometrů cyklotras, téměř 17 kilometrů cyklostezek a necelých šest kilometrů cyklopruhů. Celkem je na území metropole zhruba 330 kilometrů cyklotras a téměř 130 kilometrů cyklostezek.

Foto: Profimedia
Autor: ČTK

Další čtení

Adventní kalendář #14: Mušlenčiny léčivé příběhy – Mindfulness

Relax
14. 12. 2025

Adventní kalendář #11: K2 Královna hor

Relax
11. 12. 2025

Adventní kalendář #13: Cibulkův filmový balíček

Relax
13. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV