UNESCO žádá, aby Krumlov odstranil otáčivé hlediště

28.08.2009 14:20

Výbor UNESCO požaduje po České republice, aby otáčivé hlediště v zahradě českokrumlovského zámku bylo odstraněno do konce letošního roku a místo bylo uvedeno do původního stavu do dubna 2010.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • David (50 hlasů) 28.08.2009 20:20

  CR se zavazala, ze stavbu odstrani. Pokud se to nekomu nelibi, mel by...

 • No a co (48 hlasů) 28.08.2009 21:44

  Ještě něco. Zkopírováno: Pro svoji jedinečnost bylo historické jádro...

 • No a co (45 hlasů) 28.08.2009 21:36

  Pokud se točna neodstraní, co se stane? Zámecká zahrada už nebude...

 • jamamsg (44 hlasů) 28.08.2009 20:45

  Unesco jen zavidi co jinde nemaji cily zbyva jedine, zrusit... ...

 • Lída (42 hlasů) 28.08.2009 18:43

  Kterej závistivej chytrák si tohle vymyslel?Máme v Čechách něco...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

UNESCO? Chuj s nimi!

35 hlasů

UNESCO znamená být populárnější v cizině. Tak jako v Litomyšli taková malé město a v anketě u cizinců byl na prvním místě před Prahou. Taky asi díky tomu, že je zámek v Litomyšli v UNESCU. I když Krumlov Unesco asi moc nepotřebuje má co nabídnout.

36 hlasů

Být zapsán v seznamu památek UNESCO hlavně znamená inkasovat peníze. Takový rozvoj památky by se jinak nekonal.

35 hlasů

Dle podnětu http://podnety.cz/podnet-cislo-20050827000000 bylo už v r. 2005 třeba: "Iniciovat přijetí usnesení městského zastupitelstva, které by uložilo starostovi, aby Okresnímu státnímu zastupitelství podal podnět k prošetření podezření z možného spáchání trestného činu ve smyslu zákona č. 140/1961 Sb. v platném znění, kterého se dopustil neznámý pachatel z České republiky tím, že při výkonu své pravomoci z nedbalosti, úmyslu nebo neznalosti maří (zmařil?) možnost provozu divadla s otáčivým hledištěm v zahradě státního zámku Český Krumlov . Tak působí pachatel (pachatelé ve zločinném spolčení) škodu se zvlášť závažnými následky Městu Český Krumlov, oblastnímu divadlo České Budějovice i České republice. Ruší pokojný stav a vyvolává vážné rozhořčení většiny obyvatel. Při odůvodňování nutnosti demolice hlediště šíří polopravdy a lži. Do škod zahrnout zejména: náklady na demolici otáčivého hlediště , ušlý zisk provozovatele za období do předpokládaného konce obvyklé životnosti zařízení, náklady na vypracování nových projektů, cenu případné nové stavby (včetně pozemků), snížení atraktivnosti Českého Krumlova pro turisty a pro návštěvníky divadla , ztráty času a nefinanční újmy občanů (institucí), kteří neznámému pachateli už několik roků kladou odpor. " (Pod textem podnětu jsou informace o průběhu jeho realizace.)

37 hlasů

V loni jsem se tam byl podívat, nádhera. Nevím opravdu proč jim to tak vadí, Není to na náměstí, ani na hradním nádvoří, ani tzv. na nose. Asi by to spravily pernamentky, nebo se na ně ... Krumlov bude krásný i bez Unesca, je to opravdová perla! Ovšem neznám souvislosti a výhody členství.

31 hlasů

Pokud se točna neodstraní, co se stane? Zámecká zahrada už nebude zapsána na seznamu památek Unesco. A Je tam vůbec zapsána? Ale centrum města by tam snad zapsáno zůstalo i přesto. Tak o co jde? Nebo je to jinak?

45 hlasů

Ještě něco. Zkopírováno: Pro svoji jedinečnost bylo historické jádro města v roce 1992 zapsáno do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. KDE JE ZMÍNKA O ZAHRADĚ???? Ta v historickém jádru určitě není.

48 hlasů

Unesco jen zavidi co jinde nemaji cily zbyva jedine, zrusit... nene, zbyva druhe... at si Unesco polibi prdel a na tuhle atrakci se vysere !!!! my si s ni budem delat sami co chcem, ale urcite ne rusi...

44 hlasů

Kterej závistivej chytrák si tohle vymyslel?Máme v Čechách něco zvláštího a návštěvnost je stále velká.Byl to dobrý počin a časem to bude unykát !!! To co je zajímevé,krásné přináší ostatním radost a přitom si na sebe ještě vydělá to budem ničit ?.?.! Co se v tom UNESKU děje?To je zlý sen! Snad ani v tom Kocourkově by se tohle nemohlo stát !!! Sakra Češi už se konečně proberte a nedejte se!!! Otáčivé hlediště v Krumlově a nejen to, je a bude naše!!!

42 hlasů

CR se zavazala, ze stavbu odstrani. Pokud se to nekomu nelibi, mel by si stezovat na ty, co s UNESCO vyjednali zapsani do seznamu svetoveho dedictvi a slibili stavbu odstranit. To, ze se odstraneni posouva jiz 10 let je nasi ostudou, nedrzet slovo a zavazky neni nejlepsi vizitka. Jednoduche reseni bylo nekandidovat, kdyz to bude stat tocnu. Je to unikat (ne s ypsilon), ale mohli jsme si vybrat. Cechacci. PS: Psani tri vykricniku se nehodi ani do nenavistneho prispevku

50 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 6/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

VIP svět

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi