V luxusních hotelech v Česku řádí zlodějské gangy

Relax
3. 10. 2012 15:10
Ani luxusní hotely nejsou uchráněny nájezdů zlodějů (ilustrační foto).
Ani luxusní hotely nejsou uchráněny nájezdů zlodějů (ilustrační foto).

Používají černé Audi 80 i zelenou Alfu Romeo 146, mají italské či španělské pasy nebo doklady až z Jižní Ameriky. Organizovaní zloději, kteří přidělávají vrásky na čele českým hoteliérům, nevypadají rozhodně chudě. Cizinci hispánského původu, kteří okrádají turisty v luxusních pražských hotelech, spáchali podle policie minimálně 16 krádeží a způsobili škodu přes 1,5 milionu korun.

Zaměřují se výhradně na luxusní hotely. V prostorách hotelu se chovají jako klienti, přestože tam nejsou ubytovaní. "Pod různými legendami se dostávají do recepcí a jídelen, kde hostům kradou věci," uvedla policejní mluvčí. V Praze se cizinci prý zdrží vždy maximálně týden a poté odjíždějí. Ve spolupráci s Interpolem kriminalisté zjistili, že se tyto skupiny dopouštějí stejné trestné činnosti v celé Evropě a prokazují se španělskými a italskými pasy nebo doklady ze zemí Jižní Ameriky.

Na záznamech z hotelových kamer jsou zachyceni dva muži ve věku kolem 60 let a 35 let, oba jsou přibližně 170 centimetrů vysocí. Podle policie k nim patří i dvě ženy silnější postavy ve věku 30 až 45 let, které měří přibližně 165 centimetrů. Všichni mají snědší pleť a černé vlasy. Na sobě nosí velmi drahé luxusní oblečení a ženy mají hlavu zahalenou šátkem. Policisté prosí veřejnost o pomoc při pátrání po skupině pachatelů. Jakékoliv informace mohou lidé volat na linku 158.

Autor: ČTK Foto: Profimedia , archiv

Další čtení

Liberecká zoo má dva varany Reisingerovy, jsou klenotem mezi ještěry

Relax
Aktualizováno: 30. 10. 2025 11:09
Rok kreativity završila společná limitovaná edice a její představení na akci Sensorium Worlds v Miláně

IQOS x SELETTI: Rok kreativity završila společná limitovaná edice a její představení na akci Sensorium Worlds v Miláně

Relax
29. 10. 2025

Soutěž o horkovzdušnou fritézu od Sencoru

Relax
27. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ