Falešný obchod s koženým zbožím upozornil na týrání zvířat

Relax
16. 5. 2016 15:00
V jedné z falešných kabelek bylo ukryto i mechanické srdce.
V jedné z falešných kabelek bylo ukryto i mechanické srdce.

Organizace PETA bojující za práva zvířat v rámci své nové kampaně otevřela v Bangkoku falešný obchod s koženým zbožím. V nabídce byly kožené kabelky, boty, bundy či peněženky. Na nic netušící zákazníky, kteří si do obchodu přišli vybrat další luxusní módní doplněk do sbírky, však čekalo nepříjemné překvapení.

Organizace PETA Asia a reklamní agentura Ogilvy & Mather v rámci společné kampaně nazvané "Behind the Leather" vytvořili v jednom z nejnavštěvovanějších nákupních center v Bangkoku falešný obchod s luxusním koženým zbožím. Veškeré zboží v obchodě, včetně kabelek, rukavic, peněženek či bund, bylo naplněno falešným zvířecím masem a krví.

Některé zboží zákazníky poté, co rozepnuli zip, opravdu šokovalo.

Nic netušící návštěvníci s nadšením rozepínali bundy, zkoušeli si boty a otevírali peněženky, následně však přišlo zděšení. Jedna z kabelek v sobě ukrývala dokonce tlukoucí mechanické srdce, které působilo opravdu skutečně. V obchodě převažovala především ženská klientela. Jejich zděšené výrazy poté, co vytáhly ze zkoušené boty nohu od krve, mluví za vše. Další nákup módního doplňku z pravé kůže si nejspíše dobře rozmyslí. Což bylo hlavním účelem kampaně.



Obchod byl vytvořen především proto, aby změnil postoj lidí vůči utrpení zvířat kvůli módnímu průmyslu."Každý rok jsou stovky plazů hrubě zabity a stahovány z kůže zaživa, a to vše kvůli luxusním botám, páskům a kabelkám," řekl viceprezident PETA Asia Jason Baker. "Krokodýli v Thajsku jsou často chováni v nelidských podmínkách. Jsou napěchováni do zkažených nádrží a rybníků. Poté je čekají ty nejkrutější postupy jako na jatkách, jsou zastřeleni nebo jim kladivem roztříští páteř, což způsobí ochrnutí," dodal. Thajsko má největší odvětví chovu krokodýlů na světě, každoročně je zde zabito 700 tisíc jedinců. Na jednu kabelku jsou v průměru třeba čtyři krokodýlí kůže. 

Falešný obchod měl upozornit na utrpení zvířat kvůli módě.

Nejen krokodýli jsou stahováni z kůže zaživa. O moc lépe na tom nejsou ani hadi. "Každý rok je v džunglích v jihovýchodní Asii chyceno nejméně 440 tisíc krajt. Ty jsou pověšeny, sťaty a poté staženy z kůže. Některým se silou otevře tlama, poté je do nich zavedena hadice, která je naplní vodou - kůže jde poté snáze z těla odstranit," uvedl Baker.

Autor: - vop -Foto: , PETA ASIA

Naše nejnovější vydání

TÝDENSedmičkaTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ