Mladí muži utratí za oblečení více než ženy

Relax
20. 6. 2014 12:43
Průzkum odhalil nový trend v oblékání (ilustrační foto).
Průzkum odhalil nový trend v oblékání (ilustrační foto).

Nakupování oblečení již není výsadou žen, jak se traduje dlouhá léta. Zažitý stereotyp vyvrací nový průzkum, podle kterého britští muži mezi dvaceti a třiceti lety utratí za svůj šatník více než zástupkyně něžného pohlaví.

Podle nového výzkumu mezi dvěma tisíci lidmi obsah šatníku britského mladého muže má průměrnou hodnotu zhruba 42 000 korun, zatímco ženský "pouze" 37 000 korun. Věková skupina dvacet až třicet let byla ovšem jedinou, kdy muži v dané oblasti trumfovali ženy.

Anketa, které se účastnilo na dva tisíce lidí, tak ukazuje na nárůst nového trendu tzv. "fashionmistů".Termín pochází ze spojení dvou anglických slov "fashion" (móda) a "mister" (pán). Dva z pěti mužů mezi dvaceti a třiceti v anketě uvedli, že měsíčně za oblečení utratí více než 1 700 korun, což znamená více než 33 tisíc korun.

Nejdražší kousek v šatníku potom v průměru byl za 12 450 korun. Jeden z pěti mužů uvedl, že využívá zrcátko a každý sedmý potom dokonce makeup, než vyrazí ven. 17 procent uvedlo, že ve skříni mají oblečení, které nikdy neměli na sobě a nikdy jej nevrátili zpět do obchodu.

"Je jasné, že mladá generace vidí způsob oblékání jako symbol sociálního statutu a chtějí do něj investovat co nejvíc, aby vypadali dobře," citoval server The Telegraph Dana Simsona ze společnosti Privilege home insurance, která průzkum vedla.

Další čtení

edna ze dvou ledních medvědic v zázemí brněnské zoo, kam 18. července 2025 přicestovaly z Německa.

Dvě lední medvědice už jsou v Brně, mají za sebou 11 hodin cesty z Německa

Relax
18. 7. 2025

Mladíci z Pardubic dojeli na západ Francie ve starých feliciích

Relax
16. 7. 2025
Otevření zrekonstruovaného pavilonu Malá Amazonie.

Po opravách za miliony v Ostravě znovu otevřel pavilon Malá Amazonie

Relax
15. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ