OBRAZEM: Přední čeští návrháři oblékají plyšové medvídky

Relax
28. 5. 2011 12:18
Jakub Polanka.
Jakub Polanka.

Pět nejlepších českých návrhářů obléklo plyšové medvídky, aby tak pomohli lidem s roztroušenou sklerózou. Vyfešákovaní medvídci totiž půjdou do dražby. Autorem roztomilého charitativního projektu je mladý český designér Martin Jakobsen.

Taťána Kovaříková.

"Začalo to tím, že v roce 2010 jsem jako svůj první produkt navrhl plyšového medvídka, který slouží k prezentaci miniatur módních návrhů. Medvídek měl mezi návrháři úspěch, a tak jsem se rozhodl několik z nich zapojit do projektu zvaného Björn,“ řekl on-line deníku TÝDEN.CZ Martin Jakobsen.

Jakub Polanka.

Gábina Páralová.

Beáta Rajská, Jakub Polanka, Taťána Kovaříková, Lukáš Macháček a Gábina Páralová dostali po jednom medvídkovi, aby ho oblékli podle vlastních tvůrčích představ. Nafotografoval je Robert Vano a hračky půjdou ve druhé polovině letošního roku do veřejné dražby. Celý její výtěžek pak autoři věnují vsetínské neziskové organizaci Roska, která za ně zakoupí speciální přístroj, který pomáhá lidem s roztroušenou sklerózou.  

Lukáš Macháček.

Beáta Rajská.

Autor: - zde -Foto: Robert vano/ Martin Jakobsen

Další čtení

ilustrační foto

Vinaři z Česka získali na soutěži bílých vín ve Štrasburku dvě hlavní ocenění

Relax
27. 3. 2026
V zoo Dvůr Králové se po více než dvou letech narodil hrabáč kapský. Jde o páté odchované mládě hrabáče od roku 2014, odkdy zoo tento druh chová.

Safari Park Dvůr Králové má po více než dvou letech mládě hrabáče kapského

Relax
25. 3. 2026
Igráčky začalo v roce 1976 vyrábět družstvo Igra Praha. Autorem konstrukce byl Jiří Kalina, design navrhla Marie Pavlíčková Krejchová.

Igráček slaví 50 let: česká hračka, která přežila konkurenci

Relax
25. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ