Brno láká Japonce na Janáčka, Muchu a podzemí

Relax
17. 9. 2017 05:58
Slovanská epopej.
Slovanská epopej.

Na dobré jméno Leoše Janáčka, ale také Alfonse Muchy, sází Brno při své propagaci v Japonsku. Turisty bude lákat od 21. do 24. září na veletrhu JATA Tourism Expo v Tokiu a poté i na dalších akcích v japonské metropoli a v Ósace. Cílem je představit Brno a okolí jako turisticky a kulturně zajímavou destinaci.

Japonci se dozvědí podrobnosti o festivalu Janáček Brno 2018 a o brněnském podzemí. K propagaci Brna a okolí má pomoci také ivančický rodák Mucha, v Japonsku vysoce hodnocený. V zemi vycházejícího slunce letos vystavovali jeho Slovanskou epopej.

"Pro Japonce je Mucha velké lákadlo, velké téma. Byli jsme proto motivovaní hledat jeho stopy v Brně - a našli jsme je. Působil jako chrámový zpěvák na Petrově, v Brně bydlel," řekla vedoucí magistrátního oddělení marketingu a propagace Barbora Podhrázská.

Veletrh v Tokiu je příležitostí oslovit především zástupce cestovních kanceláří a takzvané touroperátory, kteří sestavují programy zájezdů. "Toto se nám již povedlo v Koreji a nyní bychom rádi prorazili i v Japonsku," uvedla Podhrázská.

Do Brna a na jižní Moravu prý v poslední době přijíždí více asijských novinářů, bloggerů a vlivných přispěvatelů na sociální síť Instagram. I díky jejich referencím pak cestuje do Brna více movitých a poučených turistů z Japonska, Jižní Koreje, ale i Číny.

Kvůli prezentaci v Japonsku vznikla také nová nahrávka nazvaná Janáčkovy inspirace. Petr Oliva přepsal vybrané skladby z Janáčkova cyklu Po zarostlém chodníčku pro několik cimbálů. "Udělal jsem to se vší pokorou a respektem," uvedl Oliva. Vybral také písně ze sbírky Moravská lidová poezie v písních, které zaranžoval a nastudoval pro komorní studiový soubor.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Šálek Václav

Další čtení

ilustrační foto

Jihlavská zoo má opět žirafu a ještě čeká další dvě, výběh byl prázdný týden

Relax
10. 7. 2025

Nové vydání časopisu Instinkt č. 8/2025: Nejnovější rozhovory, příběhy a témata čekají na vás

Relax
10. 7. 2025

Soňa Klepek: Jonášová Ve víru spotřeby

Relax
9. 7. 2025
1/2025 INTERVIEW

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ