Ruským cenzorům se nelíbil pořad o sexuálních večírcích

Relax
25. 7. 2015 09:30
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Ruský úřad dohlížející na telekomunikace a média Roskomnadzor udělil oficiální výstrahu rozhlasové stanici Govorit Moskva za pořad, který podle úřadu "popíral rodinné hodnoty" a "porušoval federální zákon o ochraně dětí před škodlivými informacemi". Stanice se domýšlí, že cenzuře se nelíbil květnový pořad o takzvaných swingers party, tedy o sexuálních večírcích se střídáním partnerů a partnerek.

Úřadu se zejména nelíbilo, že stanice inkriminovaný pořad odvysílala již odpoledne, ačkoliv podle zákona nesmějí "škodlivé informace" a "popírání rodinných hodnot" zaznít od čtvrté hodiny ranní až do jedenácté hodiny večerní.

Šéfredaktor Govorit Moskva Sergej Dorenko vyjádřil nad počínáním cenzorů údiv, protože pořad byl určen nikoliv dětem, ale posluchačům starším šestnácti let. Bude se prý domáhat podrobnějšího vysvětlení, nicméně úřad vzápětí vzkázal, že nic vysvětlovat nebude.

Po druhé výstraze, udělené během jediného roku, by úřad mohl požadovat odebrání vysílací licence.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

Pražské vinice ožijí: degustace, prohlídky i přednáška zdarma

Relax
27. 5. 2026
ilustrační obrázek

V Hodoníně uhynul druhý tygr. Zoo během pár měsíců ztratila celý pár

Relax
26. 5. 2026
ilustrační obrázek

Vzácné herbáře i tajemství pálenky: výstava v Jindřichově Hradci zve na cestu světem bylin

Relax
26. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ