Končící zimní sezona na horách byla podle provozovatelů většiny velkých středisek vydařená. Některé areály v Krkonoších či na Šumavě hodnotí zimu i přes mimořádně teplý leden jako nadprůměrnou. Výkyvy počasí poznamenaly lyžování v Beskydech, Krušných či Jizerských horách. V níže položených místech zůstaly často sjezdovky zavřené, chyběl tam přírodní sníh a na zasněžování málo mrzlo. Lyžaři mohou na hory vyrazit i po astronomickém začátku jara, hlavní střediska budou v provozu minimálně do Velikonoc, některé do půlky dubna. Horská služba měla v končící zimní sezoně v meziročním porovnání jen mírně víc zásahů než o rok dřív.
V Královéhradeckém kraji patřila sezona k těm lepším. Přírodního i technického sněhu byl dostatek již od prosince a lyžování neomezily ani lednové oblevy. Do hor proti loňsku přijelo více Čechů i Poláků. "Brzy jsme mohli začít s umělým zasněžováním, pomohl i přírodní sníh," uvedl ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn René Hroneš. "Sezonu tak i přes lednové výkyvy hodnotíme jako nadprůměrnou," řekla mluvčí SkiResortu Černá hora-Pec Zina Plchová.
Provozovatelé největších skiareálů v Libereckém kraji hodnotí sezonu většinou jako nadprůměrnou, i když počasí jim nepřálo tak jako minulou zimu. Začátek sezony byl teplý, přelom února a března až moc mrazivý a přírodního sněhu málo. Díky technickému zasněžování ale bylo sněhu na sjezdovkách dostatek, třeba v Harrachově se bude lyžovat asi až do poloviny dubna. Složité klimatické podmínky poznamenaly lyžování v Bedřichově, který je do značné míry závislý na přírodním sněhu.
V Pardubickém kraji jsou provozovatelé lyžařských středisek spokojeni. Díky zasněžovacím zařízením a nízkým teplotám zahájili sezonu už kolem poloviny prosince a chtějí ji udržet do Velikonoc. "Zima byla dobrá, začali jsme včas, i když oblevy byly nepříjemné. Na druhou stranu leden překvapil tím, že i v týdnu byla vysoká návštěvnost, což je změna proti minulým letům," řekl mluvčí Skiresortu Buková hora Petr Toman.
V lipenském skiareálu čekají za letošní sezonu kolem 170 tisíc lyžařů, což je mírně víc než loni. Lehce nadprůměrnou sezonu zažil i areál na šumavském Zadově, kde odhadují konečné číslo na 80 tisíc lidí. Areál Hochficht na česko-rakouské hranici Šumavy, kam hojně jezdí Češi, hlásí dosud nejlepší sezonu. Padne asi návštěvnický rekord z roku 2013, bude to víc než čtvrt milionu lyžařů. Počet Čechů překoná číslo 100 tisíc.
Jako jednu z nejlepších za poslední roky hodnotí končící zimní sezonu 2017/18 areál Ski&Bike Špičák v Železné Rudě. Stejně jako loni a v sezoně 2012/13 pokořil, letos už 16. března, 100 dnů provozu a počet lyžařů se přehoupl přes 100 tisíc. Lanovka a vleky budou fungovat až do 2. dubna. Spokojené jsou také další areály na Železnorudsku i v Kašperských Horách.
Provozovatelé středočeských areálů hodnotí končící sezonu jako průměrnou až podprůměrnou. Problémem byl teplý prosinec, někteří provozovatelé nemohli otevřít o Vánocích. Všechny čtyři areály - Monínec, Šibeniční vrch, Chotouň i Kvasejovice - by měly být v provozu do Velikonoc.
Do skiareálů v Karlovarském kraji mířili lyžaři hlavně v únoru. V lednu lyžování nepřálo počasí. Zatímco některé areály považují zimu za příznivou, jinde měli provozovatelé problémy. Sezonu také ovlivnila říjnová vichřice Herwart, která poničila hlavně skiareál na Bublavě.
Jako průměrnou i podprůměrnou hodnotí lyžařskou sezonu provozovatelé areálů v Ústeckém kraji. Situaci jim komplikoval nedostatek přírodního sněhu. Jen několik týdnů trvala sezona v níže položených areálech.
Provozovatelé sjezdovek na Vysočině hodnotí končící sezonu jako průměrnou nebo slabší. Vydělali na provoz, ale na investice jim moc nezbude. Do ledna jim počasí nepřálo, později část lyžařů odradily mrazy.
Lyžařská střediska v Beskydech na Frýdecko-Místecku mají za sebou průměrnou sezonu. Lyžování v Beskydech ovlivňují časté teplé jihozápadní větry a oblevy, při nichž draze vyrobený technický sníh ze svahů rychle mizí. Zimní areály ve Zlínském kraji si končící lyžařskou sezonu pochvalují. I přes několik oblev se jim díky dostatečné zásobě technického sněhu podařilo přes zimu udržet většinu sjezdovek v provozu. Navíc jim pomohl i přírodní sníh.
Provozovatelé lyžařských areálů v Jihomoravském kraji hodnotí uplynulou sezonu jako spíše průměrnou. Areály se otevíraly zhruba v polovině prosince, potýkaly se ale především s výkyvy počasí. Zalyžovat si zájemci nyní mohou přijet už jen do Olešnice na Blanensku.