Led na Lipně sílí. Bruslaři nejspíš brzy vyrazí na magistrálu

Relax
22. 2. 2018 18:00
Zamrzlá lipenská přehrada láká rekreanty.
Zamrzlá lipenská přehrada láká rekreanty.

Teploty pod bodem mrazu a dostatek sněhu nabízejí velká lyžařská střediska na jihu Čech. Ale lyžování není jediná aktivita, kterou budou moci turisté využít. Na zamrzlé hladině lipenské přehrady by mohli od víkendu vyrazit na bruslařskou magistrálu. 

"Sledujeme předpověď, která přináší mrazivé teploty, a stále doufáme, že se podaří otevřít magistrálu již na víkend," řekl mluvčí lipenského skiareálu Vojen Smíšek. Upravovaná dráha by spojila Lipno nad Vltavou, Frymburk a Přední Výtoň. Hasiči z Frymburku proto už pomocí speciální šestikolky upravili dvoukilometrový ovál směrem na Přední Výtoň. "Pokud bude nadále mrznout, je reálné, že dráha bude oficiálně otevřena o víkendu," uvedl Martin Řezáč ze společnosti Lipno marketing.

Led na přehradě sílí, ale stále nedosahuje potřebné tloušťky 18 centimetrů. "Apelujeme na všechny bruslaře, aby dbali na svou bezpečnost, sledovali aktuální informace o síle ledu a v případě, že magistrála nebude otevřená, na ledovou plochu raději nevstupovali," řekl Smíšek.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Veis David

Další čtení

Zapojte se do letní soutěže s Rio Mare a vyhrajte iWatch Series 11 nebo jógamatku

Relax
3. 8. 2026
ilustrační obrázek

Teplické skály lákají ve vedrech. V soutěsce Sibiř je o 15 stupňů méně

Relax
3. 8. 2026
 Děti z tábora v Mohelnici navštívili Mladečské jeskyně, kde se teplota celoročně pohybuje okolo 10 stupňů Celsia

Tropická vedra táhnou Čechy do podzemí: Mladečské jeskyně trhají rekordy

Relax
31. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ