Rekordní obří spodky pomáhají v boji proti chudobě

Relax
20. 11. 2011 11:05
Obří kalhotky.
Obří kalhotky.

Za záchranu světa se dá bojovat různými způsoby, klidně i zápisem do Guinnessovy knihy rekordů. Padesát sedm příznivců fairtradeové organizace v Londýně se rozhodlo zvolit netradiční cestu a společně se "obléklo" do rozměrného růžovo-bílého prádla.

Kromě toho, že při happeningu vznikl světový rekord v "počtu lidí v jednom páru spodního prádla", nebyl ale záznam v Guinnessových análech tím jediným, o co se Britové v ponožkách snažili. Jejich cílem bylo především zvýšit obecné povědomí o pracovních podmínkách v zemích třetího světa.

Organizace Pants to Poverty prodejem organických a fairtradeových výrobků naplňuje své poslání "zbavit svět špatného prádla" a upozorňuje na podmínky, v nichž pracují indičtí pěstitelé bavlny.

Téměř šedesátka lidí v jedněch spodkách není rozhodně jediným rekordem, který se v souvislosti se spodním prádlem v Guinnessově knize objevuje: 231 kusů na sebe dokázal obléknout Japonec Taro Jabe, největší spodky měly údajně obvod dvacet metrů a nejpočetnějšího registrovaného polonahého shromáždění se loni zúčastnilo 547 lidí.

Autor: -jas- Foto: Facebook

Další čtení

World of Warships a Sabaton: Bitevní loď Jamato ožívá v nové písni

Relax
Aktualizováno: 13. 3. 2026 14:28
ilustrační obrázek

Vzácný langur duk přicestoval z Francie do Chleb, aby zachránil chov

Relax
Aktualizováno: 13. 3. 2026 14:15
ilustrační obrázek

Zoo Ostrava hlásí unikátní úspěch: mláďata nožovky běločelé

Relax
11. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ