Tvrz v Malešově ožije i v příštím roce

Relax
26. 11. 2018 16:00
Tvrz v Malešově.
Tvrz v Malešově.

Že si Češi rádi hrají, potvrzují výsledky pilotního provozu Kingdom Come: Experience, který 17. listopadu na tvrzi v Malešově slavnostně ukončil sezonu. Projekt s prvky únikové hry, ve kterém návštěvníci řeší různé logické úkoly za doprovodu živých herců, si od července do poloviny listopadu zahrálo už několik stovek nadšenců.

Na třicet hráčů rozdělených do pěti týmů se vydává na epické dobrodružství založené na mechanismech únikové hry, avšak s volností pohybu po rozsáhlých prostorách autentické středověké tvrze s přilehlými pozemky. Jak název napovídá, celá hra je inspirovaná oblíbenou českou počítačovou hrou Kingdom Come: Deliverance. Tříhodinový epický zážitek si do Malešova přijeli během prvních testovacích měsíců zahrát nejen mladé páry, rodiny s dětmi, ale i nadšenci do počítačových a únikových her.

Ložnice pána tvrze.

Hra probíhá v prostorách středověké tvrze Malešov u Kutné Hory (60 km od Prahy). Je to jedna z nejcitlivěji zrekonstruovaných středověkých staveb v Česku, která v kombinaci s dobovými kostýmy herců i hráčů poskytuje zcela unikátní a autentickou atmosféru.

Zážitková hra má po úspěšném letním startu během zimních měsíců přestávku. V příštím roce historický příběh na tvrzi v Malešově ožije už v dubnu, hru si však bude možné zahrát během celé sezony pouze dva víkendy v každém měsíci, proto je prodej na příští rok zahájen již nyní. Do té doby si mohou návštěvníci zajet do Malešova na prohlídku samotné tvrze, aby si představili, v jakých kulisách se hra odehrává.

Pán tvrze.

V Čechách je za průkopníka v real life gamingu považován jeden z nejúspěšnějších provozovatelů únikových her, společnost The Chamber, která má právě počin Kingdom Come: Experience na svědomí. S únikovými hrami s prvky real life gamingu přišla již v předchozích letech. Návštěvníci si je mohou zahrát v podzemí na pražském Petrském náměstí.

Autor: David LanczFoto: archiv

Další čtení

ilustrační foto

Vinaři z Česka získali na soutěži bílých vín ve Štrasburku dvě hlavní ocenění

Relax
27. 3. 2026
V zoo Dvůr Králové se po více než dvou letech narodil hrabáč kapský. Jde o páté odchované mládě hrabáče od roku 2014, odkdy zoo tento druh chová.

Safari Park Dvůr Králové má po více než dvou letech mládě hrabáče kapského

Relax
25. 3. 2026
Igráčky začalo v roce 1976 vyrábět družstvo Igra Praha. Autorem konstrukce byl Jiří Kalina, design navrhla Marie Pavlíčková Krejchová.

Igráček slaví 50 let: česká hračka, která přežila konkurenci

Relax
25. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ