Úklid Jizerských hor. Akce proběhne v polovině května

Relax
1. 5. 2017 20:12
V posledních letech se do úklidové akce Jizerských hor zapojuje kolem 500 lidí, záleží na počasí. Řada účastníků spojuje sbírání odpadků s výletem do hor, hodně chodí rodiny s dětmi.
V posledních letech se do úklidové akce Jizerských hor zapojuje kolem 500 lidí, záleží na počasí. Řada účastníků spojuje sbírání odpadků s výletem do hor, hodně chodí rodiny s dětmi.

Jarní úklid Jizerských hor se letos uskuteční v polovině května. Pomůcky na úklid si už nyní mohou zájemci vyzvednout v infocentrech v Jablonci, Liberci, Tanvaldu a Bedřichově. Za organizátory o tom informovala Kateřina Bednářová ze Společnosti pro Jizerské hory.

Úklid Jizerských hor se koná od roku 1999, vždy dvakrát ročně, po skončení zimní a letní sezony. Nasbírané odpadky obvykle zaplní velkoobjemový kontejner. Nejčastěji dobrovolníci podél cest nacházejí plastové lahve nebo obaly od sušenek a dalšího jídla. Objevili ale také gauč, kamna, pneumatiky či kočárek uprostřed lesa.

V posledních letech se do úklidové akce zapojuje kolem 500 lidí, záleží na počasí. Řada účastníků spojuje sbírání odpadků s výletem do hor, hodně chodí rodiny s dětmi.

Letos se bude úklid po zimě konat 13. a 14. května. "Nasbírané odpadky mohou dobrovolníci zanechat kdekoliv u cesty a nahlásit nám jejich polohu, my už zajistíme jejich svoz a likvidaci," dodala Bednářová.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/Petrášek Radek

Další čtení

Tréninková TA KAVÁRNA slaví plnoletost

Relax
16. 9. 2025
Zpráva o osudech ledních medvíďat z brněnské Zoo Komety a Nanuka. Kometa žije v Rusku, Nanuk v Belgii.

Brněnská medvědice Kometa je v Rusku za hvězdu, její potomek žije v Moskvě

Relax
14. 9. 2025
Saloos

Síla přírody pro zdravé, silné a krásné vlasy

Relax
11. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ