Wolfgang Amadeus Mozart by se nejspíš hodně divil, k čemu jeho hudba v Japonsku slouží. Tamní ovocnářská společnost ji pouští zrajícím banánům, protože jsou pak podle ní sladší. To ale není všechno - klasická hudba tu údajně vylepšuje třeba i sojovou omáčku, nudle, a dokonce i alkoholický nápoj saké.
Podle listu Japan Times je speciálně saké prý nesmírně vybíravé, pokud jde o skladatele. V lihovaru Ohara Shuzo začaly podle ředitele Fumika Ohary experimenty s klasickou hudbou před dvaceti lety, když tehdejší šéf Kosuke Ohara narazil na knihu o výrobě lihovin s hudbou. Vyzkoušeli krom jiného jazz, Mozarta, Bacha i Beethovena, ale "zjistili jsme, že na saké funguje nejlépe Mozart", řekl Ohara. "A tak mu teď nic jiného nepouštíme."
Co se týče banánů, do Japonska se vozí ještě zelené, sklizené na Filipínách. Ve společnosti Toyoka Chuo Seika na ně ale začne působit Mozartův Houslový kvartet číslo 17 a Koncert pro klavír číslo pět D dur a další skladby. V dozrávací hale jim Mozartova hudba z tlampačů vyhrává bez přestávek týden a podle představitele firmy Isamua Okudy jsou pak dozrálé plody sladší.
Vypadá to, že nejde jen o výmysl ovocnářů, protože zákazníci jejich slova potvrzují. "Mozartovy banány", které byly uvedeny na trh v červenci, slaví úspěchy a jejich prodej vytrvale stoupá navzdory vyšší ceně v porovnání s těmi obyčejnými, nemuzikálními.