Záznam o nedostatku potravin nebo přehled vyučovaných předmětů v klášterní škole obsahovaly pamětní schránky vyjmuté před měsícem z makovice věže kostela svatého Josefa v Brně. K zajímavým nálezům patří také růženec ze semen takzvaných Jobových slz, tedy slzovky obecné, která se kdysi v klášteře pěstovala. Výsledky podrobnějšího zkoumání nálezů poskytla mluvčí brněnského biskupství Martina Jandlová.
Depot obsahoval tři základní vrstvy z let 1978, 1864 a 1720. Nejmladší nález pochází z období, kdy kostel svatého Josefa náležel k farnosti svatých Janů. Tvoří jej třeba fotografie tehdejšího faráře Norberta Františka Škrdlíka, ukázky bankovek, mincí, známek a pohlednic, stejně jako dobového tisku.
Další část pochází z roku 1864, kdy kostel s přilehlým klášterem využíval řád voršilek. Vedly tam dívčí školu. Pamětní zápis obsahuje výčet představených kláštera i sester, počty žákyň klášterní školy v jednotlivých ročnících i seznam školních předmětů. Pamětní záznam doplňují drobné památky, především relikvie svatých ve zdobených pouzdrech. Kulatá červená krabička ukrývala soubor čtyř pamětních medailek vydaných k příležitosti vyhlášení dogmatu o Neposkvrněném početí Panny Marie roku 1854, k uzavření konkordátu mezi státem a církví a k výročí příchodu svatých Cyrila a Metoděje na Moravu. Svou památku na rok 1864 zanechali v makovici kostela i řemeslníci, kteří tehdy věž opravovali. Jejich jména jsou na měděné destičce.
V roce 1720, kam spadá nejstarší nález, kostel využíval řád františkánek. Pamětní zápis připomíná nedostatek potravin v roce 1719 i opatření, kterými se úřady i klášter snažily bídu mezi lidmi zmírnit. Uvádějí se ceny potravin v době zápisu. V makovici byly ještě dvě poškozené liturgické textilie, soubor ostatků svatých a drobnosti odpovídající dobovým formám zbožnosti. Některé z památek dokládají vztah františkánek ke klášteru v severoitalském Roveretu i úctu k jeho zakladatelce Giovanně Marii della Croce. Jde o korálek a olivové větvičky.