Výročí převratu
TEST: Co víte o komunistickém puči z února 1948

25.02.2012 12:46

Komunistická strana ten den slavila a stále slaví jako "Vítězný únor". Co víte o bolševickém převratu, který vyvrcholil 25. února 1948?  

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Jaroslav Emerych (88 hlasů) 25.02.2012 14:50

  Já vím jen jedno.Nyní je u moci stejná lůza,jako v roce...

 • Jan Nepomucký (79 hlasů) 25.02.2012 13:36

  Kdo podepsal dekret znárodňující těžký průmysl, doly a banky?

 • Jaroslav Emerych (72 hlasů) 26.02.2012 22:48

  Pro komunisty nebyla většina národa,jen vyhráli volby a puč to byl...

 • Rudla Kudla (59 hlasů) 25.02.2012 17:04

  V roce 1948 obrala většina národa menšinu a v roce 1989 obrala...

 • Antonín Blažek (57 hlasů) 25.02.2012 14:57

  Pučem v roce 1989 byl nastolen režim Satana- Po roce 1948 nastoupilo...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Proč puč, když byla pro komunisty většina národa? V 89-tém to byl také puč? Snad se příští puč už konečně povede, budeme jako oni a modrorudáci už nepřevléknou kabáty.

48 hlasů

Pro komunisty nebyla většina národa,jen vyhráli volby a puč to byl proto,protože Gottwald,který byl předsedou vlády od r.1946 byl připraven při eventuelním neúspěchu ve volbách v r.1948 převzít moc ozbrojenou politickou silou(milicemi) a právě tyto ozbrojené síly začaly řádit a strašit VĚTŠINOVOU populaci nejvíce právě při volbách v r. 1948.
Před tím už ale měli ve své moci vnitro a armádu a tam už začaly čistky hned v r. 1946.....
Ani tehdy lidé nebyli hloupí a zejména "Svobodovci" věděli velmi dobře,co jsou komunisti za pakáž,ale i vězni z koncentračních táborů,kde komunisté dělali kápy a udávali.Nic na tom nemění ani ten fakt,že měli činné odbojové buňky a jejich odbojová činnost byla jasně dohledatelná....tak jako u jiných skupin!!!
Obecně se ale komunistům nevěřilo. a není prostě pravda,že pro ně byla většina národa.Tento mýtus vznikl pravděpodobně,nebo spíše určitě spojením komunistů a části soiální demokracie po volbách....čili teoreticky.....papírově možná ano,ve skutečnosti rozhodně většinovou podporu neměli.

72 hlasů

PS: A na Slovensku bolševici volby vůbec nevyhráli.

46 hlasů

V roce 1948 obrala většina národa menšinu a v roce 1989 obrala zlodějská menšina poctivou většinu národa.

59 hlasů

Pučem v roce 1989 byl nastolen režim Satana- Po roce 1948 nastoupilo Československo cestu prosperity a rozvoje. S tím je teď na desetiletí Amen.
PR 2012 přejí Mayové

57 hlasů

Já vím jen jedno.Nyní je u moci stejná lůza,jako v roce 1948.Lůza.která ukradla naprosto vše,co se rozkrást dalo,zničila vše,co ještě zničit šlo a vede nás do otroctví o kterém jsme četli jen ve sci-fi románech.
Kolaborační činnost Vondry,Schwarzenberga a mnoha dalších doplňuje systémová těžká kriminální činnost šéfů parlamentních stran a jejich pohůnků.
Samozvaná intelektuální elita(Halík,Pehe a další...)hrubě ignorují společenskou realitu a ještě nabádají vládu veřejnými dopisy k naprosto nesmyslným a zhoubným krokům,jako je Fiskální unie.Zcela vědomě manipulují veřejnost drsnou přezíravostí a intelektuálním snobismem ,přičemž mnohdy dávají na odiv příliv intelektuálního orgasmu,jako jediného argumentu pro vše.....Pokud si ale někdo myslí,že jsou hloupí,tak to není to správné slovo.Oni jen vytlačili jakýkoliv náznak morálky a etiky z poznání a tyto hodnoty veřejně odsuzují,jako pokleslost.
Čili tu máme nádherně strašidelné srovnání s rokem 1948 a ještě přesnější by bylo,srovnat dnešní dobu s rokem 1848.
40 let komunismu jsme přežili kromě jiného,také díky početné intelektuální elitě,která se formovala za I.republiky.Právě její společensky uvědomělý rozměr nedovolil bolševikům zdecimovat tuto společnost až na samé dno únosnosti....To se povedlo až polistopadovým samozvaným elitám ,tzv.chartistům a jejich soukmenovcům,jejižch destruktivní činnost pro společnost se v plné nahotě ukazuje až dnes,kdy není již co krást.... A tak nám privatizují naše životy a v podstatě pod dohledem vládních stran stát masivně rezignuje na své základní funkce a hlavně účinně likviduje rodinu,jako nepotřebnou překážku na cestě k novodobému otroctví....
TO,CO SE STALO V r.1948 JE JEN SLABÝ ODVAR TOHO,CO PŘEDVÁDÍ LŮZA DNES A DALEKO SOFISTIKOVANĚJI.
Ukradli diplomy,ukradli taláry,jako správní hospodáři rozvrátili hospodářství,úplně zničili zemědělství,jakýkoliv náznak kulturnosti je okamžitě vyprovokuje k náležité odezvě,protože kulturu vlastně nenávidí a různé Dvořáky(hrobař českých divafel) vystavují na odiv celé společnosti.
Díky zákonu o exekucích přišlo tisíce a desetitisíce rodin o střechu nad hlavou,o budoucnost,jejich děti jsou prakticky vyřazeni ze společnosti,protože studovat mohou,jen když si půjčí od banky a stanou se tak naprostými otroky od raného mládí až do smrti....V tomhle je ODS,ČSSD a jejich satelity ještě brutálnější,než komunisti a pindy politologů a sociologů mne již naprosto nezajímají .Nereagují totiž na nic,co se ve společnosti děje.Přesně tak se chovali ke společnosti když vyučovali Marxismus-Leninismus.Ale já už nemám čas čekat,jestli se náhodou nevzpamatují,kašlu na ně a tudíž musím přijmout fakt,že kolaps intelektuální elity dosáhl kolosálních rozměrů a řešit to bude ulice....a bůh ví,co přijde potom....

88 hlasů

Eduard Beneš.

46 hlasů

Kdo podepsal dekret znárodňující těžký průmysl, doly a banky?

79 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 40/2017 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

MarketingSalesMedia

Animáček

Top dívky

Popcorn

Interview SK

Exkluziv SK

Sedmička křížovky

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Family

Barrandov Plus


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.