Žraloci po Austrálii zaútočili i v Mexiku

Relax
25. 3. 2011 11:40
Od žraloků raději dále (ilustrační foto).
Od žraloků raději dále (ilustrační foto).

Zprávy o útocích žraloků se množí. Po dvou napadeních člověka ve východoaustralském státě Nový Jižní Wales se dravec zakousl i do ruské turisty ve vodách jihovýchodního Mexika.

Plavkyně si za zhruba dvacet centimetrů dlouhou ránu na noze může však prý sama. Nedbala totiž výzvy, aby se lidé u zdejší pláže Gaviotas nyní nekoupali. Žralok ji napadl, když plavala asi 90 metrů od břehu. Úřady přitom návštěvníky pláže varovaly, že zde mohou být žraloci, zdůraznil záchranář Lazaro Magana.

Bez paže z vody

Před necelými dvěma měsíci u břehů yucatánského letoviska Cancún žralok vážně zranil kanadskou turistku, když plavala jen asi deset metrů od pobřeží. Dravec jí ukousl levou paži a část levého stehna. Jednalo se prý o žraločí samici, která zřejmě plavala do pobřežních vod, aby porodila, a cítila se plavkyní ohrožena.

Ve vodách Nového Jižního Walesu napadl ve středu mořský dravec osmačtyřicetiletého surfaře a pokousal mu ruku. Ve stejné části Austrálie žralok nedlouho před tím pokousal mladou ženu. 
    

Další čtení

World of Warships a Sabaton: Bitevní loď Jamato ožívá v nové písni

Relax
Aktualizováno: 13. 3. 2026 14:28

Světová premiéra iniciativy IQOS Electric Dreams v Praze: Večer, kdy se sny proměnily ve skutečnost

Relax
13. 3. 2026
ilustrační obrázek

Vzácný langur duk přicestoval z Francie do Chleb, aby zachránil chov

Relax
Aktualizováno: 13. 3. 2026 14:15

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ