Muž zachránil svého psa. Pěstí odehnal útočící pumu

Relax
29. 12. 2016 07:05
Puma zaútočila v Kanadě na psa.
Puma zaútočila v Kanadě na psa.

Kanaďan odehnal úderem pěsti do tlamy pumu, která v lese u motorestu v kanadské provincii Alberta zaútočila na jeho psa.

Jedenatřicetiletý William Gibb se v pondělí večer na cestě do města Grand Prairie zastavil u městečka Whitecourt v restauraci populárního kanadského řetězce Tim Hortons a svou fenku rasy husky vypustil, aby se proběhla v přilehlém lese. Krátce poté zaslechl, jak pes skučí bolestí, a když přiběhl, uviděl, že ho na zem povalila puma.

"Dal pumě ránu pěstí, zařval na ni a zahnal ji od psa. Pak zavolal policii," uvedl příslušník policie. "Měl docela štěstí."

Gibb do příjezdu policie udržel pumu v bezpečné vzdálenosti a postaral se o psa. Policie pak pumu zastřelila. Pes potřeboval ošetřeni, muž ale vážněji zraněn nebyl.

Autor: ČTK , ReutersFoto: , Karel Šanda

Další čtení

Kapsle, nebo čerstvě namletá zrna? Kompaktní kávovar Sencor vykouzlí skvělou kávu z obojího

Relax
17. 10. 2025

Jak nás ovlivňují vůně a chutě

Relax
15. 10. 2025

Nové vydání časopisu Instinkt č. 11/2025: Nejnovější rozhovory, příběhy a témata čekají na vás

Relax
9. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ