Neznámý travič hubí kočky ve francouzském letovisku

Relax
6. 6. 2017 18:30
Během pouhého měsíce se ve francouzském městečku otrávilo přes 200 koček.
Během pouhého měsíce se ve francouzském městečku otrávilo přes 200 koček.

Více než 200 koček se během jediného měsíce otrávilo neznámým jedem v přímořské letovisku Saint-Pierre-la-Mer na jihu Francie. Noviny píší o "velkém masakru" a "psychóze" vládnoucí v městečku, jehož obyvatelé se obávají, aby se obětí neznámého traviče kromě toulavých i domácích koček, hlodavců a ptactva nestalo také nějaké dítě.

"Zavládlo tu nedýchatelné dusno, nikdo nikomu nevěří," vylíčila atmosféru v městečku jedna z místních obyvatelek podle listu Ouest-France. "Všichni se bojí, aby jednoho dne nějaké dítě nespolklo jed, o kterém se nic neví."

Místní sdružení na ochranu zvířat se obrátilo na strážce zákona, aby zjistili, jaký jed zabíjel a zda je nebezpečný i lidem. A především aby "masového vraha" vypátrali.

Autor: ČTK Foto: Karel Šanda

Další čtení

Rok kreativity završila společná limitovaná edice a její představení na akci Sensorium Worlds v Miláně

IQOS x SELETTI: Rok kreativity završila společná limitovaná edice a její představení na akci Sensorium Worlds v Miláně

Relax
29. 10. 2025

Soutěž o horkovzdušnou fritézu od Sencoru

Relax
27. 10. 2025

Z vandalismu umění. Jak senegalský malíř proměnil ulice Guineje v galerii?

Relax
25. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ