Tygr v zoo zabil ošetřovatelku

Relax
29. 5. 2017 21:10
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Tygr v zoologické zahradě v anglickém Hamertonu v pondělí zabil ošetřovatelku. Nikomu jinému se nic nestalo; návštěvníci parku o rozloze zhruba deseti hektarů byli kvůli incidentu evakuováni.

Neštěstí se stalo v den, kdy kvůli pracovnímu volnu v Británii bylo v areálu velké množství lidí. Jejich evakuace se však uskutečnila bez paniky.

Vedení zoo ležící 130 kilometrů severně od metropole Londýna popřelo předchozí spekulace, že se tygrovi podařilo uprchnout z výběhu a ohrozit návštěvníky.

Podle policie tygr pronikl do ohrady, kde zrovna byla pracovnice parku. Ta utrpěla smrtelná zranění navzdory zásahu kolegů, kteří se marně pokoušeli šelmu pomocí čerstvého masa odlákat.

Autor: ČTK Foto: archiv

Další čtení

Otevření zrekonstruovaného pavilonu Malá Amazonie.

Po opravách za miliony v Ostravě znovu otevřel pavilon Malá Amazonie

Relax
15. 7. 2025
Hodonín - Stádo zeber Chapmanových v hodonínské zoo se rozrostlo na pět kusů, na začátku července přišlo na svět hříbě. Osmnáctiletá kobyla si jej stále hlídá.

Stádo zeber Chapmanových v hodonínské zoo se rozrostlo na pět

Relax
13. 7. 2025
Slavnostní představení nového druhu klatovských karafiátů, 13. července 2025, Klatovy. Zahrada klatovského klubu pěstitelů karafiátů, kde lze zakoupit různé odrůdy.

Pěstitelé ukázali nový, 60. druh klatovských karafiátů, pěstují je už 212 let

Relax
13. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ