Vetřelci vypustili z farmy 35 tisíc norků, zvířata prý nepřežijí

Relax
18. 7. 2017 18:30
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Neznámí pachatelé vypustili v americkém státě Minnesota na svobodu 35 tisíc norků chovaných na kožešinové farmě. Oznámil to šerif okresu Stearns, který leží severozápadně od Minneapolis. Zvířata nejsou schopna ve volné přírodě přežít.

Pachatelé pronikli do areálu farmy v osadě Eden Valley, odstranili část ohrazení a otevřeli klece s lasicovitými šelmami. Majitelům farmy podle agentury AP způsobili škodu tři čtvrtě milionu dolarů (17 milionů korun). Policie varovala místní obyvatele, aby se k norkům nepřibližovali, protože zvířata by je mohla pokousat.

Policie po pachatelích zatím neúspěšně pátrá a nezná ani motiv jejich činu, uvedla místní média.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Pancer Václav

Další čtení

ilustrační obrázek

Elektronika, videomapping a středověk: Helfštýn se promění v živý umělecký organismus

Relax
24. 6. 2026
ilustrační obrázek

Transformace v žáru výhně: Lipnice nad Sázavou hostí celostátní sraz kovářů

Relax
24. 6. 2026
ilustrační obrázek

Od archeologie po skauting: Odkaz Eduarda Štorcha, který zemřel před 70 lety

Relax
24. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ