Berdych znovu nevyzrál na Djokoviče. Končí v semifinále

Sport
8. 1. 2016 19:50
Tomáš Berdych
Tomáš Berdych

Tenista Tomáš Berdych po dvaadvacáté v kariéře nestačil na srbského suveréna Novaka Djokoviče. Český hráč dnes prohrál se světovou jedničkou v semifinále turnaje v Dauhá ve dvou setech 3:6 a 6:7.

Berdych rozehrál zápas výborně. Soupeři vzal na úvod servis a následně vedl 3:1 a 40:15 při jeho podání. Držitel deseti grandslamových vavřínů Djokovič ale oba brejkboly odvrátil. Chytil se, získal pět her v řadě a první set otočil.

Ve druhé sadě si oba hráči drželi servis. Berdych se podle svého zvyku prezentoval tvrdým nátlakovým tenisem, Djokovič výborně returnoval, bránil a vyhrával delší výměny. Berdych odvrátil tři brejkboly a sám nevyužil jeden v šesté hře. Tie-break Berdych prohrál poměrem 3:7 a bilanci se Srbem si zhoršil na 2:22.

Djokovič se v boji o titul utká se Španělem Rafaelem Nadalem, který si v prvním semifinále poradil s Ukrajincem Iljou Marčenkem 6:3 a 6:4.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Jizerská padesátka hlásí plno: hlavní závod je vyprodaný, hrozí rekordní účast

Sport
8. 1. 2026
Čeští hokejisté porazili v semifinále mistrovství světa dvacítek v St. Paulu Kanadu 6:4

Čeští junioři vyřadili Kanadu a zahrají si o zlato se Švédskem

Sport
5. 1. 2026

Bývalý šampion Fury chce znovu boxovat, v 37 letech oznámil další návrat

Sport
4. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ