Češi na Czech Open medaili opět nezískají

Sport
18. 8. 2007 18:28
Czech Open
Czech Open

Czech OpenČeské týmy potřetí za sebou chybí v semifinále elitní kategorie mužů mezinárodního florbalového turnaje Czech Open v Praze. Nejblíže k postupu měli hráči SSK Future, kteří vypadli ve čtvrtfinálovém souboji s finským celkem Tapanilan Erä 2:3 až po samostatných nájezdech.

Tatran Střešovice a Chodov nedokázaly překvapit favority a mezi nejlepší čtyři také neprošly. V semifinále silně obsazeného turnaje byli naposledy florbalisté FBC Ostrava v roce 2004.

Mistrovský Tatran podlehl finskému šampionovi SSV Helsinky 3:9 a Chodov prohrál se švýcarským mistrem Wiler-Ersigen 2:6. V semifinálových duelech se utkají v T-Mobile Areně v 18:05 Wiler-Ersigen s SSV Helsinky a od 20:35 finský Tapanilan Erä s Dalenem, který vyřadil švédského konkurenta a obhájce triumfu na Czech Open Pixbo Wallenstam po výsledku 3:0.

Hráči Future získali v průběhu turnaje skalp favorizovaných SSV Helsinky a Pixba, ale proti Tapanilan Erä si sen o semifinále nesplnili. Na Kontolovu trefu odpověděl Michal Soukup. Pražané pak nevyužili několik šancí a Kosola získal opět Finům náskok. Vašíček si v závěru vynutil nájezdy, v nichž ale neuspěl ani jeden z hráčů Future. Za Tapanilan se trefili Keinänen a Kosola.

Tatran se nedokázal vrátit do hry

Střešovice prohrávaly rychle 0:2, potom sice dokázaly snížit na 2:3, ale SSV si výhru pohlídalo a navýšilo rozdíl. "Když to bylo jenom o gól, tak se jim podařilo odskočit na 4:2 a tím se uklidnili. Ve třetí části už jenom svůj náskok zvyšovali a nám nezbylo nic jiného než otevřít hru. Oni si pak počkali na brejky a nemuseli ani naplno ukázat svoji ofenzivní sílu," řekl oficiálnímu serveru turnaje kapitán Tatranu Milan Fridrich.

Finský favorit zvítězil i díky čtyřem trefám reprezentanta Santtua Mannera. Za Tatran skóroval dvakrát kanonýr Michal Jedlička a gólem se rozloučil i Johan von der Pahlen, který po dvou letech opouští Střešovice a bude hrát kvůli studiu ve Švédsku. "Na začátku jsme soupeři nabídli góly našimi chybami. Hrubky pramenily z únavy. S přátelákem proti Wileru to byl sedmý těžký zápas ve čtyřech dnech a to celou dobu hrajeme jenom na dvě pětky," dodal Fridrich.

Chodov překvapil už účastí ve čtvrtfinále a proti Wileru jen těžko vzdoroval. Švýcaři už v první třetině získali tříbrankový náskok, Chodov se dočkal čestného úspěchu až v závěrečném dějství za stavu 0:5. Oba celky pak ještě přidaly po jedné brance.

V elitní kategorii žen odehrály základní skupiny bez ztráty bodu mistrovská Děkanka a Chodov. Obhájkyně triumfu na Czech Open z Děkanky porazily ve čtvrtfinále v repríza extraligového finále Liberec 4:0 a v semifinále se utkají v 19:50 na Spartě s Zugem. Ten zvítězil i díky dvěma brankám české reprezentantky Dany Nesměrákové nad ruskou Naukou 5:0. Ve čtvrtfinále ještě hrají FbŠ Bohemians s Vítkovicemi a Chodov narazí na Kloten-Bülach.

Elitní kategorie mužů - čtvrtfinále:
SSV Helsinky - Tatran Střešovice 9:3 (Manner 4, Kukkola 2, Huhtimo, Fager-Pintilä, Lötjönen - Jedlička 2, von der Pahlen), SV Wiler-Ersigen (Švýc.) - JM Chodov 6:2 (Zimmmermann 2, Mutti, Mendelin, R. Gerber, Zurflüh - Schwan, Stavjaník), SSK Future - Tapanilan Erä (Fin.) 2:3 po sam. nájezdech (Michal Soukup, Vašíček - Kosola, Kantola, rozhodující sam. nájezd Keinänen), IBK Dalen (Švéd.) - Pixbo Wallenstam 3:0 (Hjort, Ch. Hofbauer, Sundelin).

Elitní kategorie žen - skupina A:
Vítkovice - JM Chodov 0:2, FBC Liberec - Zug United (Švýc.) 0:3. Konečné pořadí: 1. JM Chodov 4 zápasů/8 bodů (skóre 10:1), 2. Zug United 5/6 (9:2), 3. FBC Liberec 4/3 (8:10), 4. Vítkovice 4/3 (7:10), 5. Östersund 4/0 (1:12).
Skupina B:
Nauka (Rus.) - Kloten-Bülach Jets (Švýc.) 1:0, Děkanka - FbŠ Bohemians 3:0. Konečné pořadí: 1. Děkanka 4/8 (25:4), 2. FbŠ Bohemians 4/6 (6:6), 3. Nauka 4/4 (5:12), 4. Kloten-Bülach 4/2 (5:12), 5. Bulldogs Brno 4/0 (2:15).
Čtvrtfinále:
Zug United - Nauka 5:0 (Nesměráková 2, Kiser, Timmel, Von Rickenbach), Děkanka - FBC Liberce 4:0 (Drbohlavová, Rozumová, Šindelová, M. Kalecká).

Foto: ČTK

Autor: ČTK

Další čtení

Plnou parou vpřed! (ilustrační foto)

Na Vltavě odstartoval slavný lodní maraton. Lodě plují z Budějovic do Prahy

Sport
27. 6. 2025
ilustrační foto

Zlatá hokejka: Nejlepším hráčem sezóny je David Pastrňák. Už poosmé

Sport
26. 6. 2025
Nový generální manažer českých fotbalových reprezentací Pavel Nedvěd na briefingu výkonného výboru Fotbalové asociace ČR (FAČR), 24. června 2025, Praha.

Držitel Zlatého míče Nedvěd se stal manažerem českých fotbalových reprezentací

Sport
24. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ