Česká unie sportu vyzývá k pohybu. Představila nový projekt

Sport
1. 9. 2014 12:21
Patroni projektu SPORTUJ S NÁMI Eva Samková, Jaroslav Kulhavý a Jakub Kohák.
Patroni projektu SPORTUJ S NÁMI Eva Samková, Jaroslav Kulhavý a Jakub Kohák.

SPORTUJ S NÁMI! Tak zní název projektu, který připravila Česká unie sportu (ČUS) na podporu sportování široké veřejnosti. Cílem akce je motivovat lidi k aktivnímu zapojení do sportovních aktivit v mnohých, pestrých a přitažlivých, nejen soutěžních podobách.

Projekt je zaměřen zejména na sportovní a pohybové aktivity dětí a mládeže, ale také na generace dospělých a seniorů. Ukazuje, že sportování je zábavné, přínosné, poučné a přitažlivé pro každou věkovou skupinu a má pozitivní dopad pro fyzické i duševní zdraví lidí. Zároveň podporuje prohlubování sociálních kontaktů, morální hodnoty a silnou vůli člověka a vede k žádoucímu začleňování jedinců do společnosti. Na seznamu akcí jsou pečlivě vybrané sportovní události členských sportovních klubů a tělovýchovných jednot, národních sportovních svazů a partnerských sportovních organizací. 

"Chceme tímto projektem zvednout děti a dospělé od televizí a počítačů a motivovat je k
zapojení do sportovních aktivit a to nejen soutěžních jednorázových podobách, ale máme cíl je v rámci náborových akcí získat pro každodenní sportování, aby aktivně trávili svůj volný čas. Je potřeba společnost motivovat ke zdravému životnímu stylu, protože následky nedostatku pohybu a sportu jsou varující. Kromě velkých zdravotních problémů jde o závažné, sociálně nežádoucí a patologické jevy. Našim cílem je prostřednictvím projektu také zviditelnit práci dobrovolných trenérů, organizátorů a funkcionářů ve sportovním prostředí," vysvětluje záměry České unie sportu předseda Miroslava Jansta.

"Projekt obsahuje škálu soutěží, závodů, meetingů, memoriálů, utkání a dalších sportovních
akcí, které svým rozsahem, dopadem a významem přesahují úzce lokální význam a je do nich zapojena sportovní veřejnost i diváci," popisuje akce zapojené v projektu generální sekretář České unie sportu Jan Boháč. "Do projektu jsou zařazeny ty akce, které prošly náročným sítem výběru  řadou kritérií. Jedná se převážně o akce v regionech, různého sportovního zaměření. Jsou to jak podniky, které probíhají každoročně a mají ověřenou tradici, známou sportovní a společenskou úroveň, tak i akce, které takový potenciál teprve rozvíjejí. Důležití jsou samozřejmě i diváci, dodávají sportu tu správnou atmosféru. Čím více diváků začne sportovat s námi, tím lépe."

"Jako síťový dopravce dokážeme přepravit účastníky sportovních akcí prakticky kamkoliv v republice. Spolupráci s Českou unií sportu proto vnímáme jako obchodní příležitost. Šanci získat nové cestující a motivovat ty stávající k častějšímu využívání veřejné dopravy," říká předseda Představenstva ČD, a.s., Daniel Kurucz a dodává: "Sportovcům i fanouškům nabízíme výhodné jízdné, třeba jízdenky pro skupiny nebo pro rodiny s dětmi. Chystáme věrnostní program pro pravidelné účastníky akcí projektu Sportuj s námi, kteří budou využívat naše služby. Dalším bonusem pro cestující ČD může být u vybraných akcí sleva na startovném a podobně. V rámci spolupráce s Českou unií sportu budeme aktivně nabízet také naši In Kartu." Podle Daniela Kurucze je ale důležité i to, že jako národní dopravce podpoří České dráhy život v obcích a v regionech, kde zajišťují v rámci objednávky krajů dopravní obslužnost.

Miroslav Jansta je novou formou spolupráce s ČD velmi potěšen: "Je skvělé, že státní firma jde příkladem jiným společnostem v široké podpoře téměř stovky akcí, které se konají po celé republice. Pro sportovní prostředí je to dobrá zpráva a znamená další zásadní krok ke zlepšení aktivit směrem k široké veřejnosti.

Do projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI je v roce 2014 zapojeno 180 vybraných sportovních klubů, tělovýchovných jednot a jejich sportovních akcí. Každoročně se do akcí může zapojit 150 000 až 200 000 sportovních příznivců.

Patrony projektu jsou olympijští vítězové Eva Samková a Jaroslav Kulhavý a muž mnoha tváří a nadšený sportovec Jakub Kohák.

Autor: - red -Foto: , ČUS

Další čtení

ilustrační foto

Nadějná francouzská lyžařka se zabila při tréninku na Red Bull Alpine Park

Sport
25. 4. 2025
Pochodníci cestou do Prčic

Hurá do Prčic! Blíží se termín pochodu, ale musíte se registrovat předem

Sport
Aktualizováno: 25. 4. 2025 12:02
Judista Lukáš Krpálek pózuje na tiskové konferenci Českého svazu juda před odletem české reprezentace na mistrovství Evropy do Černé Hory.

Judista Krpálek si pochvaluje kila navíc, lépe vzdoruje těžším soupeřům

Sport
22. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ