Česko získá na olympiádě pět medailí, spočítali statistici

Sport
31. 1. 2014 12:45
Část české olympijské výpravy.
Část české olympijské výpravy.

Pět medailí předpovídá českým sportovcům na zimních olympijských hrách v Soči poradenská společnost PricewaterhouseCoopers (PwC), která je partnerem organizačního výboru her. Její tradiční předolympijská analýza zohledňuje ekonomickou sílu jednotlivých zemí, počet zimních center i sportovní tradice.

Nejvíc medailí by v Soči měli získat stejně jako před čtyřmi lety ve Vancouveru Američané a Němci. Na třetí místo by však díky domácímu prostředí mohli podle autorů studie postoupit Rusové.

PwC před dvěma lety české olympioniky v souvislosti s letními hrami v Londýně podcenila a v analýze jim "spočítala" jen šest medailí, zatímco ve skutečnosti jich bylo deset. Před Pekingem jich naopak předpověděla devět, ale výsledkem bylo jen šest medailí.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Michal Kamaryt

Další čtení

 Lezec Adam Ondra na Světovém poháru v Praze

„Vůbec jsem to nečekal.“ Ondra přesto postoupil v Praze do finále

Sport
Aktualizováno: 7. 6. 2026 15:05
Henriette Jaegerová z Norska protíná cílovou čáru a vyhrává závod žen na 400 metrů před druhou Lurdes Glorií Manuelovou z České republiky

Manuel prorazila hranici 50 sekund. Zařadila se po bok Kratochvílové a Kocembové

Sport
5. 6. 2026
Bývalý fotbalový reprezentant Karel Poborský pózuje na předpremiéře dokumentárního filmu Stříbrná cesta o cestě české fotbalové reprezentace do finále mistrovství Evropy v roce 1996.

Stříbrná cesta popisuje největší úspěch v historii samostatného českého fotbalu

Sport
4. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ