Další titul! Ondra se stal mistrem světa v lezení na obtížnost

Sport
15. 9. 2014 09:25
Sportovní lezec Adam Ondra se po srpnovém triumfu v boulderingu stal o víkendu v Gijónu také mistrem světa v lezení na obtížnost.
Sportovní lezec Adam Ondra se po srpnovém triumfu v boulderingu stal o víkendu v Gijónu také mistrem světa v lezení na obtížnost.

Sportovní lezec Adam Ondra se po srpnovém triumfu v boulderingu stal o víkendu v Gijónu také mistrem světa v lezení na obtížnost. Jako první v historii dokázal získat oba tituly v jedné sezoně.

Jednadvacetiletý Ondra je považován za jednoho z nejlepších lezců na světě i na skalách a do sbírky přidal už sedmou medaili ze světových šampionátů. V lezení na obtížnost byl vicemistrem světa v roce 2009 a má z této disciplíny ještě dva bronzy, premiérovým titulem ze Španělska tak zkompletoval sbírku.

V osmičlenném finále za ním skončili domácí lezec Ramón Julian Puigblanque a Japonec Sači Amma. Ženskou šampionkou se stala Korejka Kim Ča-in.

Další čtení

Útočník Patrik Schick (na snímku z 26. března 2026) po vyřazení českých fotbalistů na MS už po skupině ukončil reprezentační kariéru. Rozhodnutí zvažoval již delší dobu.

Útočník Schick po vyřazení českých fotbalistů z MS ukončil reprezentační kariéru

Sport
25. 6. 2026
Trenér české reprezentace Miroslav Koubek během fotbalového zápasu skupiny A mistrovství světa mezi Českem a Mexikem

Koubek po krachu na šampionátu: Výkony nebyly dobré, ale hodlám pokračovat

Sport
Aktualizováno: 25. 6. 2026 07:40
Ladislav Krejčí reaguje po fotbalovém utkání skupiny A mistrovství světa mezi Českem a Mexikem

Krutý konec na Aztéckém stadionu: Čeští fotbalisté prohráli s Mexikem a balí kufry

Sport
25. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ