Egypt postoupil po 28 letech na MS, výhru nad Kongem zařídil Salah

Sport
8. 10. 2017 21:26
Fotbalisté Egypta postupují na MS.
Fotbalisté Egypta postupují na MS.

Fotbalisté Egypta jsou po Nigérii druhým africkým celkem, který postoupil na mistrovství světa 2018 v Rusku. Mezi světovou elitou si zahrají teprve potřetí v historii a poprvé od roku 1990.

Postup Egypťané vybojovali už kolo před koncem africké kvalifikace, když doma porazili Kongo 2:1 a pojistili si prvenství ve skupině E. V ní za sebou nechali také Ugandu a Ghanu, která hrála na posledních třech šampionátech.

Triumf Egypta zařídila jeho největší hvězda Mohamed Salah. Útočník Liverpoolu se postaral o oba góly, ten druhý dal navíc v páté minutě nastavení z pokutového kopu poté, co hosté dvě minuty před koncem normální hrací doby srovnali.

V brance Egypta nechyběl čtyřiačtyřicetiletý gólman Ísam Hadarí, který se může stát nejstarším hráčem, který se kdy představí na mistrovstvích světa. Překonat může rekord kolumbijského gólmana Faryda Mondragóna, který v roce 2014 chytal ve třiačtyřiceti letech.

Autor: ČTK Foto: ČTK/ABACA/AA/ABACA

Další čtení

Záložník Viktorie Plzeň Pavel Šulc se svou cenou

Záložník Viktorky Pavel Šulc vyhrál v anketě Zlatý míč fotbalistu sezóny

Sport
15. 7. 2025

Horner končí po 20 letech v čele týmu formule 1 Red Bull

Sport
9. 7. 2025
Klára Poláčková (Kolouchová)

Proč zemřela horolezkyně Kolouchová? Pád ano, výbuch ne

Sport
4. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ