Erbanová v závodu na 1000 metrů skončila znovu desátá

Sport
13. 2. 2014 17:16
Karolína Erbanová skončila v závodě na 1000 metrů desátá.
Karolína Erbanová skončila v závodě na 1000 metrů desátá.

Rychlobruslařka Karolína Erbanová obsadila v olympijském závodu na 1000 metrů desáté místo stejně jako na pětistovce. Zvítězila Čang Chung z Číny před Ireen Wüstovou z Nizozemska, jež přidala stříbro k titulu z tříkilometrové trati. Její krajanka Margot Boerová má ze Soči už druhý sprinterský bronz.

Erbanová o dvě místa vylepšila svůj výsledek z kilometrového závodu na předchozích hrách ve Vancouveru. Časem 1:15,74 minuty byla o 1,72 sekundy pomalejší než vítězka.

Jednadvacetiletá česká reprezentantka o pouhých 12 setin prohrála s kanadskou obhájkyní prvenství Christine Nesbittovou, jež skončila devátá. O dvě desetiny porazila čerstvou olympijskou vítězku z pětistovky Korejku I Sang-hwa, která obsadila 12. příčku.

Čang Chung po čtvrtém místě ze závodu na 500 metrů vybojovala pro Čínu první rychlobruslařské zlato v historii her. Vítězný čas zajela v Adler Areně už v sedmé z 18 rozjížděk a nikdo už pětadvacetiletou vicemistryni světa ve sprintu nepředčil. Wüstovou předčila o 67 setin, Boerová byla o 88 setin pomalejší. Nizozemská výprava v Adler Areně získala už dvanáct medailí z 18 možných.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

„Spokojenost je slabé slovo.“ Praha okouzlila krasobruslařský svět

Sport
29. 3. 2026
ilustrační obrázek

Z 0:2 až k penaltovému triumfu! Češi jsou krok od mistrovství světa

Sport
27. 3. 2026
O2 arena, MS v krasobruslení 2026

„Bomba!“ hlásí Taschlerovy z O2 areny, fanoušci jim ale berou klid

Sport
24. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ