Nový tým už za dva roky? Výhodou vlastní větrný tunel

29. 5. 2014 12:55
Americký tým vedený Genem Haasem vstoupí do seriálu mistrovství světa formule 1 nejdříve v roce 2016.
Americký tým vedený Genem Haasem vstoupí do seriálu mistrovství světa formule 1 nejdříve v roce 2016.

Americký tým vedený Genem Haasem vstoupí do seriálu mistrovství světa formule 1 nejdříve v roce 2016. Jednašedesátiletý podnikatel se chtěl původně do šampionátu zapojit už v příští sezoně, kvůli napjatému harmonogramu se ale rozhodl začátek v královské motoristické třídě neuspěchat. Uvedl to magazín Auto, Motor und Sport.

Podle zástupců týmu je největším problémem nedostatek času na vývoj a design vozu, komplikace provází i angažování zkušeného týmu a chystaná ekonomická omezení ze strany FIA. Americký miliardář musí vybudovat stáj od základů a zatím mimo jiné stále nemá dodavatele motorů.

Haas je zakladatelem týmu NASCAR a také vlastní jeden z nejpropracovanějších větrných tunelů na testování aerodynamiky, což může být pro F1 velké plus. Potřebnou licenci pro vstup do seriálu získal Haas už v dubnu stejně jako tým pod vedením rumunského rodáka Colina Kollese. Ten zatím změnu plánů neoznámil.

Další čtení

Insolvenční správkyně Sberbank CZ začne tento týden vyplácet další pohledávky

Ekonomika
26. 1. 2026

Vláda schválila rozpočet se schodkem 310 miliard. Opozice ho kritizuje

Domácí
Aktualizováno: 26. 1. 2026 23:30
ilustrační foto

Vláda zrušila všechny nominované velvyslance. Jde o padesát jmen

Domácí
26. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ