Schumacher napsal <span>fanouškům Ferrari</span> omluvný dopis

26. 12. 2009 16:22
Michael Schumacher
Michael Schumacher

Michael SchumacherPilot formule 1 Michael Schumacher se v otevřeném dopisu omluvil fanouškům Ferrari, kteří nelibě nesou jeho návrat k závodění v konkurenčním Mercedesu. Německý pilot rozeslal dopis významným italským médiím, v nichž byl po potvrzení senzačního comebacku nejednou označen za zrádce, a snažil se ujistit, že i po přestupu bude navždy nosit Ferrari ve svém srdci.

ČTĚTE TAKÉ: Sebevědomý Schumacher nemá strach, o pověst se nebojí

"Bude to tak vždy, i když jsme teď soupeři. I v budoucnu zůstaneme přáteli," uvedl Schumacher, který byl s rudými barvami Ferrari spojen od roku 1996 a získal pro ně pět titulů. "Čtrnáct let jsem byl součástí Ferrari a Ferrari bylo stejně tak dlouho mojí součástí. Od tifosi se mi dostalo tolik vřelosti, síly a oddanosti, že na to nikdy nezapomenu," konstatoval čtyřicetiletý jezdec.

ČTĚTE TAKÉ: Schumi se vrací pro osmý titul: Nemůžu mít jiný cíl

"Teď ale pro mě začíná nová fáze života," uvedl sedminásobný mistr světa a fanoušky ujistil, že proti Ferrari bude bojovat s obrovským respektem. "Očekávám na trati tvrdé souboje a budu rád, pokud vedle obou pilotů Ferrari najdete znovu zalíbení částečně i ve mně. Váš Michael," vzkázal Schumacher.

Foto: ČTK

Autor: ČTK

Další čtení

Ode dneška bude kvůli rekonstrukci na deset měsíců uzavřená stanice metra Flora

Domácí
2. 2. 2026

Začal první turnus jarních prázdnin, týden volna mají žáci ze 14 okresů

Domácí
2. 2. 2026
ilustrační foto

Jihovýchod USA dál sužuje mrazivé počasí, ze stromů kvůli němu padali leguáni

Zahraničí
1. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ