Tréninky v Koreji ovládl Vettel, druhý byl Webber

12. 10. 2012 11:12
Red bull Sebastiana Vettela.
Red bull Sebastiana Vettela.

Úvodní souboje s časem při trénincích na Velkou cenu Koreje formule 1 vyšly nejlépe obhájci mistrovského titulu Němci Sebastianu Vettelovi. Připravenost vozů stáje Red Bull potvrdil druhým místem jeho australský kolega Mark Webber. Lídr seriálu Fernando Alonso zajel čtvrtý čas.

Vettel, šampion posledních dvou sezon a vítěz posledních dvou Grand Prix, ztrácí na Alonsa v pořadí MS čtyři body. Včetně nedělního závodu v Koreji čeká piloty ještě pět závodů. V pátek byl Vettel o tři desetiny sekundy rychlejší než španělský rival v rudém ferrari.

"Dnešní výsledek není tak důležitý. Důležitější bylo být prostě u toho," prohlásil Vettel a pochvaloval si chování svého vozu. "Ale můžeme a hlavně musíme v kvalifikaci zrychlit," dodal. Alonsa v součtu obou tréninků předstihl na třetí příčce ještě Lewis Hamilton s mclarenem, a to díky nejrychlejšímu času v úvodní tréninkové sekci.

Podle agentur měli jezdci občas problémy udržet ideální stopu, protože trať v Jongamu za Soulem není během sezony často v provozu a nebyla čistá. I tak měly tréninky klidný průběh, narušil ho pouze technický problém sauberu Sergia Péreze a také smyk Bruna Senny.

Sobotní kvalifikace začne v 7:00 SELČ.

Tréninky na Velkou cenu Koreje, závod mistrovství světa vozů formule 1 v Jongamu:
První trénink: 1. Hamilton (Brit./McLaren) 1:39,148, 2. Alonso (Šp./Ferrari) 1:39,450, 3. Webber (Austr./Red Bull) 1:39,575, 4. Massa (Braz./Ferrari) 1:39,854, 5. Vettel (Něm./Red Bull) 1:40,088, 6. Schumacher (Něm./Mercedes) 1:40,221.
Druhý trénink: 1. Vettel 1:38,832, 2. Webber 1:38,864, 3. Alonso 1:39,160, 4. Button (Brit./McLaren) 1:39,219, 5. Schumacher 1:39,330, 6. Massa 1:39,422.
Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

Vladimir Putin čelí americké odpovědi

Trump dal Putinovi ultimátum. Teď pošle Ukrajině zbraně, pak nastoupí cla

Zahraničí
14. 7. 2025
Novinářská prohlídka teplárny Kladno vyrábějící i elektřinu, která jako jedna z mála tuzemských zařízení dokáže v případě blackoutu obnovit provoz, aniž by potřebovala napětí ze sítě (takzvaně ze tmy), 14. července 2025, Kladno. Obdobných elektráren, které jsou autonomní, je v ČR jen několik. Na snímku je dieselgenerátor, který zásobuje elektřinou plynovou turbínu.

Teplárna Kladno vyrábějící i elektřinu umí při blackoutu sama obnovit provoz

Domácí
14. 7. 2025
ilustrační foto

Deštivé počasí brzdí sklizeň obilovin v Jihočeském kraji

Domácí
14. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ