Adebayor po útoku nemůže jíst a <span>není schopen hrát</span>

Sport
13. 1. 2010 20:38
Útočník Manchesteru City Emmanuel Adebayor.
Útočník Manchesteru City Emmanuel Adebayor.
Útočník Manchesteru City Emmanuel Adebayor.Útočník Manchesteru City Emmanuel Adebayor je stále otřesen z ozbrojeného útoku, při němž zemřeli tři lidé v autobusu vezoucím fotbalisty Toga na africký šampionát. V současné době pobývá u rodiny v tožské metropoli Lome a na návrat do Anglie zatím nepomýšlí.

Adebayor přiznal, že po incidentu v Angole nemá na fotbal myšlenky. "V tuto chvíli ani nemůžu jíst, ztrácím na váze. Vrátím se na hřiště v pravý čas, teď si vezmu nějaký čas volno. Myslím, že můj šéf (trenér Roberto Mancini) i tým to pochopí," řekl televizní stanici SNTV.

ČTĚTE TAKÉ: Fotbalisté Toga po útoku odstoupili z mistrovství Afriky

"Nemohl bych do hry dát všechno. Nejhorší by bylo postavit se na hřiště, protože nejsem stoprocentně připraven. Musím se nejdřív dostat z toho, co se událo. V hlavě není teď na fotbal místo, bavíme se teď o životě, ten je mnohem důležitější," prohlásila pětadvacetiletá hvězda, které podle agentury AP zemřel v náručí mluvčí týmu. Togo se incidentu z afrického šampionátu odhlásilo.

ČTĚTE TAKÉ: Další africké překvapení: Kamerun podlehl Gabonu

Vedení Manchesteru City se nechalo slyšet, že hráči poskytne dostatečný čas a nebude ho k rychlému návratu nutit. Tým i bez něj porazil v pondělní dohrávce anglické ligy Blackburn 4:1 a patří mu již čtvrté místo v tabulce.

Foto: ČTK

Autor: ČTK

Další čtení

Klára Poláčková (Kolouchová)

Proč zemřela horolezkyně Kolouchová? Pád ano, výbuch ne

Sport
4. 7. 2025
ilustrační foto

Byla první Češka na Mount Everestu. Teď umřela na Parbatu, vybuchla láhev

Sport
3. 7. 2025
Diogo Jota (uprostřed) při zápase Česko - Portugalsko, utkání 5. kola skupiny A2 fotbalové Ligy národů, 24. září 2022

Zemřel útočník Jota z Liverpoolu i s bratrem. Praskla jim pneumatika

Sport
3. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ