Americké fotbalistky se na postup do čtvrtfinále nadřely

Sport
24. 6. 2019 20:50
Američanky splnily roli favoritek, se Španělkami se ale natrápily.
Američanky splnily roli favoritek, se Španělkami se ale natrápily.

Americké fotbalistky potvrdily v osmifinále mistrovství světa ve Francii proti Španělsku pověst favoritek, ale na postup mezi nejlepších osm týmů se nadřely. Vítězství 2:1 zajistily obhájkyním titulu dvě penalty, které proměnila kapitánka USA Megan Rapinoeová.

Rapinoeová ze značky pokutového kopu poprvé nezaváhala v sedmé minutě, ale už o dvě minuty později Jennifer Hermosová ukončila turnajovou neprůstřelnost americké brankářky Alysse Naeherové a vyrovnala. O vítězství Američanek rozhodla druhá penalta Rapinoeové čtvrt hodiny před koncem.

Na MS vyhrály Američanky devátý zápas za sebou a mají na dosah rekordní sérii Norska, které na turnajích v letech 1995 a 1999 zvítězilo desetkrát v řadě. Ve Francii útočí celek USA na čtvrtý titul.

Autor: ČTK Foto: ČTK , EMPICS/John Walton

Další čtení

ilustrační obrázek

Itálie se nekvalifikovala na MS? Nevadí, stačí jeden telefonát do Bílého domu

Sport
23. 4. 2026
Jan Tomajko, hlavní trenér české hokejové reprezentace do 18 let

Mistrovství světa hokejistů do 18 let startuje: Češi narazí hned na Američany

Sport
22. 4. 2026
David Pastrňák

Pastrňák má podle hráčů NHL nejlepší přezdívku – „Pasta“ vládne anketě

Sport
Aktualizováno: 18. 4. 2026 12:15

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ